HaberlerSamsun haberMHP Samsun İl Başkanı Karapıçak ve yönetiminden örnek hareket

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak ve yönetiminden örnek hareket - Samsun haber

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri organ bağışçısı oldu

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak ve yönetiminden örnek hareket

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İl Başkan Yardımcılarından oluşan heyet Samsun İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Yusuf Güney ve Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak ile görüştü.

 25 BİN ORGAN BEKLEYEN HASTA VAR
Görüşmede organ ve doku naklinin önemine değinen Dr. Mehmet Kazak "25 bin kişi organ bekliyor ancak bu bekleyenlerin 2500 tanesi malesef vefat ediyor. Burada halkımızı bilinçlendirmek bağış yapmaya teşvik etmek bize düşüyor. Organ bekleyen insanlarımızın organa kavuşması için devletimizin tüm imkanlarını kullanabiliyoruz" dedi.

 EMPATİ İLE
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise, "3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle İl Başkanlığımız ve Yönetim Kurulumuz olarak Organ bağışı için öncü olalım istedik. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile MHP Samsun İl Başkanlığı olarak işbirliği yapmaya hazırız. Kendi yakınlarımız hasta olmadan diğer hastalarla empati kurarak bu bağışa destek verebiliriz" dedi.

 ORGANLARINI BAĞIŞLADILAR

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü binasında görüşme sonrası organ bağışında bulunup kartlarını alan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İl Başkan Yardımcıları, toplumsal duyarlılığa destek olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

İLGİLİ HABERLER

MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildi MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildiAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olGiresun güven tazeledi Giresun güven tazelediJoe Biden kabinesini açıkladı Joe Biden kabinesini açıkladı

SIRADAKİ HABER