HaberlerDiyarbakır haberBismil Belediyesinden, korona virüs ve kaldırım işgaline sıkı denetim

Bismil Belediyesinden, korona virüs ve kaldırım işgaline sıkı denetim - Diyarbakır haber

Diyarbakır'ın Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile ilçe genelinde Covid-19 ve kaldırım işgali denetimleri yapıldı.

Bismil Belediyesinden, korona virüs ve kaldırım işgaline sıkı denetim

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 'sağlık için hepimiz için' sloganıyla ülke genelinde başlatılan denetimler sürüyor. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen öncülüğünde Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile Bismil'de bulunan market, berber, kafe, lokanta, kahvehane, çay bahçesi, pazar yerleri ve toplu taşıma araçları gibi ortak kullanılan alanlarda denetim yapıldı. Esnaf ve vatandaşların tedbir kurallarına riayet etmesi konusunda uyarıda bulanan Türkmen, salgınla mücadelede alınan kararlara uyum sağlamanın oldukça önemli olduğunu vurguladı. Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise yol, kaldırım işgali yapan esnaf ve sayar satıcılara yönelik denetimleri yoğunlaştırdı. Belediye zabıta ekipleri, yayalar ve engelli vatandaşların yürüme alanı olan kaldırımların bazı iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için esnafı tek tek gezerek denetledi.

İLGİLİ HABERLER

Samsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıİtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldü İtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldüFikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildi Fikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildiBaba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybetti Baba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybetti

SIRADAKİ HABER