HaberlerEskişehir haberSosyal mesafe kuralına uymayan 72 kişiye 226 bin 800 lira para cezası

Sosyal mesafe kuralına uymayan 72 kişiye 226 bin 800 lira para cezası - Eskişehir haber

Eskişehir'de korona virüs (Covid-19) denetimlerinde 72 kişiye toplam 226 bin 800 lira ceza kesildi.

Sosyal mesafe kuralına uymayan 72 kişiye 226 bin 800 lira para cezası

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından oluşturulan özel ekip, Eskişehir'de belirlenen bazı adreslerde denetim yaptı. Ekipler, Eskişehir-Bursa karayolu 15'inci kilometresinde faaliyet gösteren ve eğlence merkezine çevrilen bir mekanda bulunan kişilerin sosyal mesafe kuralına uymadığını tespit etti. Polis, mekanda bulunan 72 kişiye sosyal mesafe kurallarına uymadığı gerekçesiyle toplam 226 bin 800 lira ceza kesti.
İşletme sahibi E.Ş. hakkında ise ikinci kez, TCK'nın 195'inci maddesinde yer alan 'Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymama' suçundan yasal işlem başlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Aralık Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 01 Aralık Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL olduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL oldu

SIRADAKİ HABER