HaberlerIğdır haberIğdır'da demonstrasyon çalışmaları kapsamında yüksek verimli buğday ekimi yapıld

Iğdır'da demonstrasyon çalışmaları kapsamında yüksek verimli buğday ekimi yapıld - Iğdır haber

Iğdır'ın Aralık ilçesinde demonstrasyon çalışmaları kapsamında yüksek verimli buğday ekimi yapıldı.

Iğdır'da demonstrasyon çalışmaları kapsamında yüksek verimli buğday ekimi yapıld

Türkiye'nin farklı bölgelerinde uzun yıllar süren ıslah çalışmaları sonucunda geliştirilen ve ilk defa dekar başına verimde 1000 kg'ın üzerine çıkan model çeşit "Hüseyinbey" buğday tohumunun ekilmesine Iğdır'da ilk defa Aralık ilçesinde başlanıldı. "Hüseyinbey" tohumu hakkında ekimden önce gerekli bilgilendirmeler yapılarak, ekim alanında da gerekli kontrol ve incelemeler yapıldıktan sonra tohumun ekimi gerçekleştirildi.
Bir firma tarafından üretilen ve Türkiye'nin 7 farklı bölgesinde geliştirilen "Hüseyinbey" tohumu, ülke şartlarına uygunluğu, yüksek verim kapasitesi ile çiftçiler için önemli bir alternatif olmuş milli bir tohum oldu.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Aralık Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Aralık Cuma il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL olduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL oldu

SIRADAKİ HABER