HaberlerKilis haberKilis'te çalı süpürgesi satışı başladı

Kilis'te çalı süpürgesi satışı başladı - Kilis haber

Kilis'te zeytin ağacının altına düşen zeytin tanelerini süpürmede kullanılan çalı süpürgesinin tanesi 6 TL'den satılmaya başlandı.

Kilis'te çalı süpürgesi satışı başladı

Kilis'te zeytin hasadının başlamasıyla birlikte üreticilerin hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye'nin önemli zeytincilik kentlerinden olan Kilis'te, zeytin hasadının başlaması nedeniyle zeytin tanelerini ağaçların altından süpürmeye yarayan çalı süpürgesinin satışları da başladı. Süpürge satıcısı Uğur Çiftçi, Sabah Pazarında 6 TL'den satılan çalı süpürgesine vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu ifade etti.
Çiftçi, "Zeytin ağaçlarından dökülen zeytin tanelerini süpürmeye yarayan ve diğer süpürgelere oranla daha dayanıklı olan çalı süpürgesini, zeytin hasadı yapanlar tercih ediyor. Çalı süpürgesinin tanesini 6 TL satıyoruz "dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 23 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 23 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da sürücü kursları yeni yılda zamlı tarifedenSamsun'da sürücü kursları yeni yılda zamlı tarifedenKaradeniz hamsisine yoğun ilgiKaradeniz hamsisine yoğun ilgiFındık fiyatları ne kadar? 25 Kasım Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 25 Kasım Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

SIRADAKİ HABER