HaberlerMuş haberLahanalarını henüz toplamayan çiftçiler iklim şartlarıyla yarışıyor

Lahanalarını henüz toplamayan çiftçiler iklim şartlarıyla yarışıyor - Muş haber

Muş'taki lahana üreticileri, etkili olan sağanağın ardından olası kar yağışı ihtimali üzerine tarladaki lahanalarını toplamaya başladı.

Lahanalarını henüz toplamayan çiftçiler iklim şartlarıyla yarışıyor

Kentte kış mevsiminin kendini yavaş yavaş hissettirmesiyle çiftçiler için sezonun son demleri yaşanıyor. Kar yağışı bekleyen üreticiler, ürünlerinin kar altında kalmaması için iklim şartları ile kıyasıya bir yarış içerisine girdi. Tarlada olgunlaşmasını bekledikleri lahanaları toplamaya başlayan çiftçiler, mahsulleri çevre il ve ilçelere gönderiyor.
Lahananın toplanma zamanının geldiğini ifade eden çiftçilerden Tarık Tekin, "Yavaş yavaş kışa girerken, kar yağışı öncesi tarladan son toplanan ürün lahanadır. Bizde kendi tarlamızda lahana hasadına başladık. Bu senenin çiftçilerimiz adına bol, bereketli bir sene olmasını diliyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 23 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 23 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da sürücü kursları yeni yılda zamlı tarifedenSamsun'da sürücü kursları yeni yılda zamlı tarifedenSamsun'da ikinci el piyasası durgunSamsun'da ikinci el piyasası durgun

SIRADAKİ HABER