HaberlerGaziantep haberMedical Park Gaziantep Hastanesi'nde organ bağışı standı

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde organ bağışı standı - Gaziantep haber

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde 3 ile 9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası sebebiyle stand kuruldu.

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde organ bağışı standı

Organ ve Doku Nakil Koordinatörü, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Yıldız liderliğinde organ bağışı bilincini arttırmak amacıyla bilgilendirme ve organ bağışı standı çalışanlar ve misafirler tarafından oldukça ilgi gördü.
Medical Park Gaziantep Hastanesi lobi giriş alanında kurulan standta, hastane Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Yıldız ile ekibi, hasta, hasta yakınları ve çalışanlara broşür dağıtarak, organ bağışı hakkında bilgiler verdi.
Standı ziyaret ederek bağışta bulunmak isteyen gönüllülere ise, Hastane Organ Bağış Birimi tarafından form doldurularak bağış kartı verildi. Bağışta bulunmak isteyenlerin aileleri ve yakın çevrelerini bilgilendirmeleri gerektiğinin özellikle altını çizen Organ ve Doku Nakil Koordinatörü, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Yıldız, bu bilgilendirmenin beyin ölümünden sonra gerçekleşecek görüşmede karar verme sürecini etkilemesi açısından yararlı olacağını kaydederek, ''Hastanemizde organ bağışına yönelik sosyal sorumluluk projelerimiz devam etmekte, bu kapsamda Organ Bağışı Haftası sebebi ile bu hafta içinde 65 organ bağışçısına ulaşma imkanı yakaladık, mutluyuz ve gururluyuz. Bu sayının en kısa sürede artmasını diliyorum" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Sağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorSağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorBağışıklık Desteği için Vitamin C - D ve Çinkoya DikkatBağışıklık Desteği için Vitamin C - D ve Çinkoya DikkatOrdu'da yoğun bakım alarmıOrdu'da yoğun bakım alarmıTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorPoliklinikler yoğun bakım ünitesi oluyorPoliklinikler yoğun bakım ünitesi oluyor

SIRADAKİ HABER