Haberlerİstifa var, karar yok

İstifa var, karar yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Berat Albayrak'ın istifa konusuyla ilgili 'Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini uygun gördüğü şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır' dedi. Bu açıklama 'İstifa var ama henüz Erdoğan kabul etmedi' şeklinde yorumlandı

İstifa var, karar yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıda kongre sürecine ilişkin sunum yapıldığını ve değerlendirmelerde bulunulduğunu, TBMM çalışmalarının ele alındığını söyledi. Berat Albayrak'ın istifasının sorulması üzerine Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini kamuoyu ile paylaşacaktır" açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası konusuyla ilgili soruları yanıtlayan Çelik, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının taktirindedir. Bu konuyla ilgili benim bir açıklama yapmam söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi taktirini uygun gördüğü şekilde kamuoyu ile paylaşacaktır" diye cevap verdi.

Çelik'in açıklamaları, "Berat Albayrak'ın istifasının henüz kabul edilip edilmeyeceğine Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz karar vermedi" olarak değerlendirildi.  

 

İLGİLİ HABERLER

8 Aralık'ta Samsun'da Babacan fırtınası esecek8 Aralık'ta Samsun'da Babacan fırtınası esecekKaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor Kaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyorMacron: "Lübnan'a yapılan yardım çok ama yetersiz" Macron: "Lübnan'a yapılan yardım çok ama yetersiz"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Çin insan haklarını ihlal ediyor" NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Çin insan haklarını ihlal ediyor"UEFA Şampiyonlar Ligi: Medipol Başakşehir: 0 - RB Leipzig: 0 (Maç devam ediyor) UEFA Şampiyonlar Ligi: Medipol Başakşehir: 0 - RB Leipzig: 0 (Maç devam ediyor)

SIRADAKİ HABER