HaberlerMuğla haber18. Göcek Sonbahar Yarış Haftası ve Atatürk Kupası Yarışları sona erdi

18. Göcek Sonbahar Yarış Haftası ve Atatürk Kupası Yarışları sona erdi - Muğla haber

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 18. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve 10 Kasım Atatürk Kupası yarışları tamamlandı.

18. Göcek Sonbahar Yarış Haftası ve Atatürk Kupası Yarışları sona erdi

Göcek Mahallesi açıklarında gerçekleştirilen yarışlara, 14 ülkeden 82 teknede 586 yelkenci mücadele etti. Covid salgını sebebiyle, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonunun belirlediği tedbirlerin büyük bir hassasiyetle uygulandığı yarış haftasında, yarış dışında hiçbir etkinlik düzenlenmedi. Tedbirler kapsamında; kaptan bilgilendirme toplantıları zoom üzerinden gerçekleştirildi.
Sağlık tedbirleri gereği akşam etkinlikleri ve ödül töreninin yapılmadığı yarış haftasında yeterli rüzgar olmaması sebebiyle, planlanan altı yarıştan beşi tamamlandı. Her sene olduğu gibi bu yıl da, katılımcı tekneleri marinada ücretsiz olarak ağırladı. Sea U Yachting ve Serenity Yachting de yarışa destek veren diğer firmalar adına yarışçılara kupası verildi.
Kasım yarış haftasında olduğu gibi, yarışlardan biri "Atatürk Kupası" olarak düzenlendi.

İLGİLİ HABERLER

Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 4 - Medipol Başakşehir: 1 (Maç sonucu) Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 4 - Medipol Başakşehir: 1 (Maç sonucu)Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 4 - Medipol Başakşehir: 1 (Maç sonucu) Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 4 - Medipol Başakşehir: 1 (Maç sonucu)Efsane futbolu Maradona hayatını kaybetti Efsane futbolu Maradona hayatını kaybettiZiraat Türkiye Kupası: Kayserispor: 3 - Hekimoğlu Trabzon: 3 Ziraat Türkiye Kupası: Kayserispor: 3 - Hekimoğlu Trabzon: 3Elazığ protokolü biten ve yapımı süren spor tesislerini inceledi Elazığ protokolü biten ve yapımı süren spor tesislerini inceledi

SIRADAKİ HABER