Haberler1. Sınıf Tatil Kitabı ile Verimli Bir Tatil

1. Sınıf Tatil Kitabı ile Verimli Bir Tatil

Biliyoruz ki ilkokul 1. sınıf tatil kitabı sözcükleri her ne kadar 1. sınıf öğrencilerine biraz tatsız gelse de, onların mutlaka faydalanmaları gereken, adeta tamamlayıcı nitelikteki yardımcı kitaplardır.

1. Sınıf Tatil Kitabı ile Verimli Bir Tatil

Biliyoruz ki ilkokul 1. sınıf tatil kitabı sözcükleri her ne kadar 1. sınıf öğrencilerine biraz tatsız gelse de, onların mutlaka faydalanmaları gereken, adeta tamamlayıcı nitelikteki yardımcı kitaplardır. Zira bu eserler sayesinde bir sene ya da dönem boyunca (ki dönem söz konusuysa 1. sınıf yarıyıl tatil kitabı kavramı özellikle önem kazanacaktır) öğrenilen temel dersler ve konular okul ve eğitimden uzak olan tatil döneminde dahi tekrar edilip pekiştirilebilir.

İşte bu imkan, özellikle 1. sınıf öğrencileri için son derece önemlidir. Çünkü onlar hem okul kavramına, hem okumaya ve yazmaya, hem de diğer derslere yeni yeni adapte olmaktadırlar. Öğrenmeleri gereken şeyleri güzelce kavramak ve eğitimin temellerini güçlü bir şekilde atarak başarılarını kalıcılaştırmak için haliyle tatillerini de verimli bir şekilde değerlendirmelidirler.

Öğretmenlerinin ya da ebeveynlerinin minik öğrencilere sunacakları kaliteli bir 1. sınıf tatil kitabı seti işte bu verimli pekiştirme dönemini kolaylıkla oluşturabilir. Lakin ondan önce set, ya da tek tek alınacaksa kitaplar seçilirken oldukça özenli olunup bazı hususlara çok dikkat edilmelidir.

 Tatil Kitabını/Setini Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

"Peki ama nedir bu hususlar?" diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Aslında yanıt çok basittir: Satın alacağınız şey her ne olursa olsun sınıfından öte en başta bir çocuğunun aklına, ruhuna ve kapasitesine uygun olmalıdır.

  • Örneğin pedagojik uygunluk bu nedenle ilk başta dikkat edilmesi gereken noktadır. Buna göre satın alınacak eser yazılı ya da görsel olarak hiçbir şekilde müstehcenlik, korku ve şiddet unsurları, siyasi ya da dini propagandalar içermemelidir.
  • Yine seçilecek olan sınıf tatil kitabı, çocuğun yaşına, kapasitesine, algı yeteneğine ve sınıf düzeyine uygun olmalıdır. Bu nedenle özellikle güncel Meb müfredatına uygun eserler satın alınırken yine bu eserlerin tecrübeli öğretmenlerin kaleminden çıkmış olmasına dikkat edilmelidir. Zira en iyi onlar yaş ve sınıf seviyesine tam olarak paralellik gösterecek şekilde konuları ele alabilirler.
  • Tabii ki tüm bunların yanında bir başka unsur vardır ki sıklıkla atlanır, fakat kesinlikle göz ardı edilmemelidir: Canlılık ve renklilik... Alınacak eserin çocuk tarafından benimsenmesi, ilgi görmesi, çalışma şevkini doğurması ve bir köşeye fırlatıp atılmaması için bu nokta son derece önemlidir. Yani bahsi geçen birinci sınıf tatil kitabı mutlaka canlı renkler, eğlenceli görseller, renkli yazılar ya da şemalar vb. ilgi çekici öğelerle bezenmelidir.

Kısacası alacağınız eserle hitap edeceğiniz kişi küçük bir bedene sahip olsa da, sizin büyük bir sorumluluğunuz bulunmaktadır!

  Öğretmen Evde 1. Sınıf Tatil Kitabı Seti

Yukarıda bahsi geçen bu birbirinden önemli hususların tümü de set ya da kitaplar içerisinde bulunmalıdır. Eserlerin formatı her ne olursa olsun (kitap, kitapçık, soru bankası vb.) bu hususlara dikkat edilmeli ve satın alınacak eserler titizlikle seçilmelidir.

Eğer siz de bu pek çok seçeneğin adeta birbirine karışacağı1. sınıf tatil kitabı seçme süreciyle uğraşmak zorunda olanlardansanız sizi hemen sevindirecek bir ipucu verelim: Öğretmen Evde 1. Sınıf Tatil Kitabı seti az evvel belirttiğimiz tüm maddeleri bünyesinde barındırarak size büyük bir kolaylık sağlar!

Öğretmenlerin ve velilerin sıklıkla tercih ettiği bu çok yönlü set, değerli ve profesyonel bir ekibin ellerinden çıkmıştır ve büyük bir özenle hazırlanıp çocukların beğenisine sunulmuştur. Öğrencilerin okul başarısını ve çalışma şevkini güçlendirmeyi hedef alıp bunu başarmış ve böylece evlerin ve sınıfların vazgeçilmezi olmuştur.

Hem sizin hem de çocukların bayılacağı bu son derece uygun fiyatlı ve bir o kadar da donanımlı seti satın almak için ise İlkokul Market'i ziyaret edebilir, harika bir alışveriş yapabilirsiniz!

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yağmur ve kar bekleniyor Samsun'da yağmur ve kar bekleniyorSamsun'da asılı halde bulunduSamsun'da asılı halde bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 'Temaslı' paniğiSamsun'da 'Temaslı' paniğiSamsun'daki Hastane Pazartesi Günü AçılıyorSamsun'daki Hastane Pazartesi Günü Açılıyor

SIRADAKİ HABER