HaberlerTokat haberİnşaat işçilerinden Ata'ya saygı

İnşaat işçilerinden Ata'ya saygı - Tokat haber

Tokat'ta bir inşaatta çalışan işçiler saat 9'u 5 geçe sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte Ata için saygı duruşunda bulundu.

İnşaat işçilerinden Ata'ya saygı

Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda askeri ve mülki erkanın katılımı ile düzenlenen anma töreninde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te sirenlerin çalınması ile saygı duruşuna geçildi. Tüm yurtta olduğu gibi Tokat'ta da Ata'ya saygı için hayat 2 dakikalığına durdu. Tokat Belediyesi yanında bulunan bir inşaatta çalışan işçilerde işlerini bırakarak saygı duruşuna geçti. İşçilerin yanı sıra belediye binası önünde çalışma yapan park ve bahçeler müdürlüğü çalışanları da saygı duruşunda bulundu. İnşaat işçilerinden Mevlüt Yalçınkaya, siren sesi ile birlikte işlerini bırakarak saygı duruşunda bulunduklarını ifade ederek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyoruz" dedi.
Tören sonrasında Tokatlı izciler, Atatürk Anıtı önünde yakılan meşaleler eşliğinde saygı nöbeti tutmaya başladı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yağmur ve kar bekleniyor Samsun'da yağmur ve kar bekleniyorSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da polisi alarma geçirdiSamsun'da polisi alarma geçirdiSamsun'da zincirleme kazaSamsun'da zincirleme kazaSamsun'da alkollü sürücü polis aracına çarptıSamsun'da alkollü sürücü polis aracına çarptı

SIRADAKİ HABER