HaberlerSamsun haberSonsuza Kadar Minnet Duyacağımız Tek Önder Atatürk'tür…

Sonsuza Kadar Minnet Duyacağımız Tek Önder Atatürk'tür… - Samsun haber

Haber Gazetesi Yazarı Ayhan Hamlı kaleme aldı...

Sonsuza Kadar Minnet Duyacağımız Tek Önder Atatürk'tür…

    10 Kasım 1938 'de Atatürk 'ü kaybettik. Bu acı kayıp bu ülkenin, bu milletin ortak kaybıydı. Her canlı gibi Atatürk'te ölümü tatmış hakka yürümüştü. Bütün ülkeyi hüzne boğan bu ölüm , bir milletin kaderini etkileyen büyük bir önderin aramızdan bedenen ayrılışıydı. Bu ayrılık sadece bedenen bir ayrılık olsa da  Türk milletini tümden etkileyen büyük bir ayrılıktı. Bu ülkenin her karış toprağında, her cephesinde, her yolunda, her okulunda, her fabrikasında, her medeni atılımında alın teri ve imzası olan Atatürk, Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu yüzden sonsuza kadar minnet ve şükran duyacağımız tek önderimiz Atatürk'tür. 

  Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Atatürk sıradan bir lider olmadığı gibi gerçek bir dâhidir. Hiç şüphesiz onun bu özelliği içimizdeki kıskanç ve ikiyüzlülerin sayısını zaman zaman artırmıştır. Onun yolunda, onun izinde, onun ışığında yürüyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ederken, içimizdeki hainlerinde gerçek yüzleri bir bir ortaya çıkmaktadır. Bedenen aramızda olmayan büyük önder Atatürk'ün ölümsüz fikirleri Türk milletinin ufkunu açık tutarken, bu durum ülkemizin ve milletimizin aydınlanmasını istemeyenleri rahatsız etmiştir. Bu nedenle Atatürk düşmanlığı hastalığına tutulanlar zaman zaman hortlamaktadır. Onlarda aldıkları her dersin sonunda yok olup, gitmeye mahkum olmaktadır. Atatürk öyle güçlü bir önderdir ki, ölümünden yıllar sonra bile Türk milletinin önderi olmaya devam etmiştir. Onun önderliği yaşadığımız asrın gerisinde değil, daima yaşadığımız asrın ilerisinde olmuştur. Yaşadıkları asra damgasını vuran bazı önderler gibi sadece yaşadıkları asrın önderi olarak kalmamıştır. Atatürk bu yüzden gerçek dahi bir önderdir. Her 10 Kasımda onun ne kadar ölümsüz bir önder olduğuna tanıklık etme şerefini milletçe yaşıyoruz. Atatürk gibi büyük bir öndere sahip olmanın büyük gururu ile izinden ve yolundan yürüyoruz. 

   Türk milletinin kurtuluş ve varoluş mücadelesinin büyük kahramanı Atatürk, sadece Türk milletinin değil, ezilen dünya milletlerinin de önderi olmayı başarmış, büyük bir önderdir. Böylesine büyük bir önderin unutulması, unutturulması, yok olup gitmesi söz konusu değildir. Böyle dahi bir önderin sonsuza kadar peşinden gidilir. Böyle bir öndere sonsuza kadar minnet duyulur. Atatürk'e hainlik yapanlar, ihanet edenler, kin ve nefret besleyenler hiçbir zaman kirli emellerine ulaşamayacaklardır. Her 10 Kasım içimizdeki ve dışımızdaki Atatürk düşmanlarına büyük bir tokattır. Türk adının geçtiği, Türk bayrağının dalgalandığı her coğrafyada büyük önder Atatürk'ü saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Atam ruhun şad, mekanın cennet olsun, dualarımızda ve gönüllerimizdesin. Başta senin, silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin önünde saygı ve sevgi ile eğiliyoruz. Ne mutlu Türküm diyene.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzBakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzSamsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüSamsun'da Korona SkandalıSamsun'da Korona SkandalıCemal Yeşilyurt hayatını kaybettiCemal Yeşilyurt hayatını kaybetti

SIRADAKİ HABER