Haberlerİstanbul haberTuruncu Hesaplıların sayısı 2,5 milyona ulaştı

Turuncu Hesaplıların sayısı 2,5 milyona ulaştı - İstanbul haber

ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, Türkiye'deki tasarruf sahipliği oranının artmasına katkı sunmak üzere yenilikçi ürün ve hizmetler geliştiren ING Türkiye'nin bu alandaki amiral gemisi 'Turuncu Hesap'ın iki buçuk milyon müşteriye ulaştığını açıkladı.

Turuncu Hesaplıların sayısı 2,5 milyona ulaştı

Tasarruf sahipliği oranında son dönemde dikkat çekici bir artış yaşandığını söyleyen ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, "Küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler ve pandemi dolayısıyla geleceğe yönelik kaygıların artması, bireyleri tasarrufa yönlendiriyor. Tasarruf sahipliği oranı görece düşük bir ülkeyiz. Bunda en önemli etkenlerden biri de düşük miktarlardaki tasarrufun fayda ya da kazanç sağlamayacağı yönünde bir algı olması. ING Türkiye olarak tasarrufa yönelik ürün ve hizmetlerimizdeki amiral gemimiz Turuncu Hesap ile bu algıyı yıkıyor, bin liraya da on bin liraya da 1,5 milyon liraya da aynı faiz oranında kazandırıyoruz. Turuncu Hesap'tan para çekildiğinde veya hesaba para yatırıldığında vade bozulmuyor. Gecelik faiz kazancı günlük olarak hesaba geçtiğinden müşterilerimiz tasarruf yaparken her gün kazanmaya devam ediyor. Üstelik Turuncu Hesap'a ek olarak Turuncu Ekstra programımıza katılanlar, yüzde 15 güncel Hoş Geldin Faizi de kazanıyor. Turuncu Hesap, serbest vadeli ürünler segmentinde ulaştığı yüzde 12 pazar payı ile sektör lideri konumunda yer alıyor. Turuncu Hesap'ın avantajlarından faydalanan müşteri sayımızın iki buçuk milyona ulaşması, az çok demeden tasarruf yapan kişi sayının arttığının önemli bir göstergesi" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 30 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 30 Kasım Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 01 Aralık Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 01 Aralık Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıVergili cinayetinde bir kişi tutuklandı Vergili cinayetinde bir kişi tutuklandı"Yeditepe Huzur" uygulamasında 189 bin 369 TL para cezası kesildi "Yeditepe Huzur" uygulamasında 189 bin 369 TL para cezası kesildi

SIRADAKİ HABER