HaberlerTrabzon haberPandemi nedeniyle hasta sayısı düşünce hava ambulansının uçuş sayısı da düştü

Pandemi nedeniyle hasta sayısı düşünce hava ambulansının uçuş sayısı da düştü - Trabzon haber

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Hava 61 Helikopter Ambulansı, 8 ayda 65 hasta için havalanarak hastanelere nakillerini gerçekleştirirken, 2019 yılında ise bu sayı 225 olarak gerçekleşmişti.

Pandemi nedeniyle hasta sayısı düşünce hava ambulansının uçuş sayısı da düştü

Trabzon'da 2009 yılı Ekim ayından itibaren hizmete giren helikopter ambulans, Trabzon'un yanı sıra zaman zaman bölgeye yakın olan diğer illere de hizmet veriyor. Genellikle yaz mevsiminde daha yoğun olarak uçuş yapan ambulans helikopter bu yıl iki aylık bakım süresinin ardından tekrar hizmet vermeye başlarken bu yıl 65 hasta için havalanarak 72 saat 17 dakikalık bir uçuş gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle acil hasta sayısının düşmesi dikkat çekerken, 2019 yılında hava ambulansı 225 hastaya hizmet vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 'kırmızı' alarmSamsun'da 'kırmızı' alarmSağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorSağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorEn Önemli Körlük NedenleriEn Önemli Körlük NedenleriTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorAkciğer Kanserinde Erken Tanı ÖnemliAkciğer Kanserinde Erken Tanı Önemli

SIRADAKİ HABER