HaberlerDüzce haberÜniversite hastanesinde 'farkındalık' standı kuruldu

Üniversite hastanesinde 'farkındalık' standı kuruldu - Düzce haber

Düzce Üniversitesi Hastanesi Organ ve Doku Bağış Koordinatörlüğü tarafından, organ bağış sayısını artırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla organ bağış standı kuruldu.

Üniversite hastanesinde 'farkındalık' standı kuruldu

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi E Blok dersliklerinde kurulan stantta afiş ve broşürlerle organ bağışının önemine dikkat çekilerek, organ nakli ve bağışı konusunda ziyaretçiler bilgilendirildi. Organ bağışı yapmak isteyen gönüllü vatandaşların talepleri standa görev yapan Organ Bağış Birim Sorumlusu tarafından form doldurularak kabul edildi.
Düzce Üniversitesi Hastanesi'ne yaptığı ziyarette organ bağış standını gezen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da organ bağışında bulundu. Türkiye'de çok sayıda insanın organ nakil hastasının bağış için beklediğini anımsatan Rektör Prof. Dr. Çakar, "Bir gün organ bekleyenin biz ya da en sevdiğimiz olabileceği düşüncesiyle tüm vatandaşlarımızı, organ bekleyen hastalar için umut olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.
Organ naklinin birçok hasta için yeni bir hayat sunduğuna dikkat çeken Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ise; Düzce Üniversitesi Hastanesi Organ ve Doku Bağış Koordinatörlüğü ekibini gönüllü bağışçı sayısını artırmak amacıyla yaptığı gayretli çalışmaları için tebrik etti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da ikisi birden hizmete girdiSamsun'da ikisi birden hizmete girdiKorona'ya karşı uzmanlar tavsiye etti, Samsun'da da satışı tavan yaptıKorona'ya karşı uzmanlar tavsiye etti, Samsun'da da satışı tavan yaptıAydın sokağa çıkma yasağına uydu, Vali teşekkür etti Aydın sokağa çıkma yasağına uydu, Vali teşekkür ettiBakan Koca, 7 ilin sağlık müdürü ile video konferansta bir araya geldi Bakan Koca, 7 ilin sağlık müdürü ile video konferansta bir araya geldiKuşadası salgına karşı yeni kurallara uydu Kuşadası salgına karşı yeni kurallara uydu

SIRADAKİ HABER