HaberlerTrabzon haberAK Parti Trabzon İl Başkan aday adaylığını açıklamak isterken polisin 'pandemi'

AK Parti Trabzon İl Başkan aday adaylığını açıklamak isterken polisin 'pandemi' - Trabzon haber

Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya hakkında AK Parti Trabzon İl Başkanlığı aday adaylığını açıklamak için düzenlediği basın toplantısında İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun pandemi nedeniyle almış olduğu "kapalı alanda toplantı yapılamaz" kuralını ihlal etmekten adli ve idari işlem yapıldı.

AK Parti Trabzon İl Başkan aday adaylığını açıklamak isterken polisin 'pandemi'

Zorlu Grand Otel'de bugün bir basın toplantısı düzenleyerek AK Parti Trabzon İl Başkan aday adaylığını açıklamak isteyen Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin uyarısı ile karşılaştı. Görevli polislerin pandemi kurallarını ihlal ettiği ve İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun pandemi nedeniyle almış olduğu "kapalı alanda toplantı yapılamaz" kuralına uymadığı gerekçesiyle basın toplantısına izin vermeyeceğini belirtmesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.
Toplantı sonrası polis karakoluna götürülen Metin Kaya'ya 170 kişilik grupla basın açıklaması yaptığı bunun İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun pandemi nedeniyle almış olduğu "kapalı alanda toplantı yapılamaz" kararına aykırı bir durum olduğu belirtilerek hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Milletvekili Aydemir'den Erzurum için 6 talep Milletvekili Aydemir'den Erzurum için 6 talepKarapıçak: "Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır" Karapıçak: "Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır"Joe Biden kabinesini açıkladı Joe Biden kabinesini açıkladıBaşkan Ege; Kadına karşı her türlü ayrımcı ve şiddeti kınıyoruz Başkan Ege; Kadına karşı her türlü ayrımcı ve şiddeti kınıyoruzMacron, normale dönüşün üç aşamalı takvimini açıkladı Macron, normale dönüşün üç aşamalı takvimini açıkladı

SIRADAKİ HABER