HaberlerSamsun haberBaşkan Demir'den Firmalara Samsun'a Turizm Yatırımı Çağrısı

Başkan Demir'den Firmalara Samsun'a Turizm Yatırımı Çağrısı

Başkan Demir'den Firmalara Samsun'a Turizm Yatırımı Çağrısı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un turizm açısından büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek, firmaları şehre yatırım yapmaya davet etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin turizm potansiyelini ve avantajlarını yerli ve yabancı toplumlara tanıtacaklarını söyledi. Samsun'un turizm açısından büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, firmaları şehre yatırım yapmaya davet etti. Başkan Demir, "Samsun, her türlü turizm çeşitliliğiyle Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm şehirlerinden birisi. Hatta Akdeniz şehirleriyle kıyasladığımızda çeşitlilik bakımından da üstünüz. Çünkü oralarda sadece güneş, deniz ve kum turizmi var. Şehrimizde ise olmayan turizm çeşidi yok. Turizm sektöründen Samsun'un hak ettiği payı alabilmesi için bu büyük nimeti çok daha iyi değerlendirmek, ülke ve dünya gündemine taşımak, tanıtmak zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.

 'SAMSUN ANTALYA'DAN BİLE AVANTAJLI'
Samsun'un turizmde marka şehir olmayı hak ettiğini ifade eden Başkan Demir, "Samsun, kilometrelerce sahili, plajları, muhteşem kumsalları, şelaleleri, arkeolojik kazıları ve sit alanlarıyla, doğa harikası gölleri, yaylaları, ovalarıyla, yer altı zenginlikleriyle, müzeleriyle turizm kentidir. Karadeniz'in parlayan yıldızı Samsun, turizmle anılan birçok şehirden, hatta Antalya'dan bile daha özel ve avantajlıdır. Turizm alanında ciddi bir kıpırdama var. İç turizm noktasında Türkiye ortalamasının üstünde gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

AK Partili Eski Başkan'dan İlkadım Başkanı Demirtaş'a Övgü
AtaÇocuklu minikler ilk karnelerini Başkan Cemil Deveci'den aldı
Atakum Belediyesi'nden engellilere diş taraması
Başkan Demirtaş: Samsun'a Katkı Sağlayan Dernekleri Önemsiyoruz
Türkiye, Terme ile birlikte okuyacak!


SIRADAKİ HABER