HaberlerEn Son Güncel Haberler; trendoa.com

En Son Güncel Haberler; trendoa.com

En son haber gelişmeleri arasında dikkat çeken noktalar Korona Virüs ile alakalı! Ülkemizde vaka sayılarının tırmanışa geçmesi ile beraber kısıtlamalar yeniden gündeme gelmiş durumdadır.

En Son Güncel Haberler; trendoa.com

 En son haber gelişmeleri arasında dikkat çeken noktalar Korona Virüs ile alakalı! Ülkemizde vaka sayılarının tırmanışa geçmesi ile beraber kısıtlamalar yeniden gündeme gelmiş durumdadır. İl Hıfzıssıhha Komisyonları tarafından alınan kararların net uygulanmaması ve sosyal hareketliliğin oldukça yüksek olması sebebi ile hasta sayılarımızda son günlerde oldukça yüksek bir raddeye gelinmiştir. Avrupa'da ülkeler birer birer kısıtlamaları uygulamaktadır. Bu noktada özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının yeniden gündeme gelmesi de halk için şaşırtıcı olmadı! Alınan kararların vaka sayılarının düşmesinde ne derece etkili olacağı da merak edilen noktalar arasında!

 Hangi Saatler Sokağa Çıkma Kısıtlaması Var?

 En güncel haberler arasında sokağa çıkma kısıtlaması ile alakalı gelişmeler dikkat çekmeye devam ediyor. Alınan son karar ile beraber hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verildi. Akşam 20.00 ile sabah 10.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Çalışan kişilerin ve özel izinli olanların belgelerini göstermeleri durumunda herhangi bir cezai yaptırım gündeme gelmeyecektir.

Kararların asıla amacı sosyal hareketliliğin azaltılmasıdır. Fakat akşam saatlerini kapsayan bu kararın ne derece başarılı olacağı yönünde kuşkular sürüyor. Bu tip bir uygulamanın Fransa'da da gündeme geldiği ve yerine getirildiği görülmektedir. Fransa örneğine bakıldığı zaman sayıların hala gece kısıtlamalarına rağmen yüksek seviyede olduğu fark ediliyor. Uzmanlar kısıtlamaların bu yasaklar ile sınırlı kalmayacağını bildiriyor.

 Temkinli Olun Uyarısı!

Sosyal hayatımızdan daha büyük tavizler vermek istemiyorsak uzmanların da uyarılarını dikkate alarak temkinli olmamız gerekiyor. Özellikle kış aylarında damlacık yolu ile bulaşan bu hastalığın sıklıkla yayıldığı bir kere daha tecrübe edildi. Ayrıca mevsimsel gribal enfeksiyon ile de sıklıkla karıştırıldığı görülüyor. Uzmanlar kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini vurgulamaktadır.

 Kafeler Kapanıyor!

Alınan yasak kararları ile kafe ve restoranların sadece paket servis olarak hizmet verebileceği duyurulmuştur. Bu paket servis alanında da gerekli olan hijyen kurallarının yerine getirilmesi için özel denetimler yapılacaktır. Halk sağlığını tehlikeye atan işletmelerin paket servis hizmeti de kaldırılacaktır. Özellikle bu derece yükselen vaka sayıları karşısında yeni önlemlerin de listeye dahil edileceği tahmin ediliyor!

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Korona Yükü Kaldırılamaz Duruma GeldiSamsun'da Korona Yükü Kaldırılamaz Duruma GeldiSamsun'da intikam bıçağıSamsun'da intikam bıçağıSamsunspor eski yöneticisi Recep Hun vefat ettiSamsunspor eski yöneticisi Recep Hun vefat ettiSamsun'da para vermeyinci aracına saldırdıSamsun'da para vermeyinci aracına saldırdıSamsun'da 2 çocuk hastanelik olduSamsun'da 2 çocuk hastanelik oldu

SIRADAKİ HABER