HaberlerSamsun haberİlkadım'dan kırsala gıda desteği

İlkadım'dan kırsala gıda desteği

İlkadım'dan kırsala gıda desteği

Samsun İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü korona virüs sebebiyle kent merkezi dışında kalan mahallelerdeki yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketi ile destek oluyor

Samsun İlkadım İlçe Kaymakamlığı ve kırsal mahalle muhtarlarının tarafında tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından hayırseverlerin katkısıyla hazırlanan kolilerin dağıtımına başladı. Dağıtımına başlanan kolilerinin içerisinde pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye, toz şeker, çay, zeytin, makarna sıvı yağ ve un bulunuyor.

 BAŞKAN DEMİRTAŞ'TAN DESTEĞE TEŞEKKÜR
"Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza koli diye tabir ettiğimiz kuru gıda yardımında bulunuyoruz" diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "korona virüs (COVİD-19) kapsamında maddi durumu iyi olmayan, ailemize belediyemizin imkânları ve hayırsever insanlarımızın katkı ve destekleri ile oluşturmuş oldukları kolilerimizi kent merkezimizden uzak kırsal mahallelerimize dağıtıyoruz. Muhtarlarımız ve diğer kriterlere göre tespit etmiş olduğumuz mahallelerde ihtiyaç sahibi olduğuna inandığımız insanlarımıza bu kolileri iaşe ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile dağıtıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle inşallah her geçen gün biraz daha artan oranda ve sayıda, bu desteklerimizi bu yardımlarımızı vermeye çalışacağız. Bu kolilerin hazırlanmasında bize destek olan hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

AK Partili Eski Başkan'dan İlkadım Başkanı Demirtaş'a Övgü
AtaÇocuklu minikler ilk karnelerini Başkan Cemil Deveci'den aldı
Atakum Belediyesi'nden engellilere diş taraması
Başkan Demirtaş: Samsun'a Katkı Sağlayan Dernekleri Önemsiyoruz


SIRADAKİ HABER