HaberlerSamsun haberCanik'ten engellilere 50 akülü araç hem de törensiz

Canik'ten engellilere 50 akülü araç hem de törensiz

Canik'ten engellilere 50 akülü araç hem de törensiz

Canik Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Canik İlçesinde yaşayan 50 engelli vatandaşa akülü araç hediye etti

Pandeminin zirve yaptığı, ancak kent yöneticilerinin duyarsızca tablet dağıtımı için dahi tören yaptığı bu günlerde beklenen doğru hareket Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan geldi. Sandıkçı 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında ilçedeki 50 engelliye akülü araç hediye etti. Hediyeleri de tören yapmak yerine tek tek engellilerin evlerine götürdü.

 TEK TEK ZİYARET ETTİ
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, " Bütün çabamız, gayretimiz engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak, onların hayatını kolaylaştırmak içindir. Esas engelin sevgisizlik olduğunu, en büyük engelin yüreklerde ve zihinlerde olduğunu onlar bizlere kanıtlıyorlar. Bu amaçla 'Hayata Engel Yok' projemiz kapsamında geçen sene kapalı spor salonunda gerçekleştirdiğimiz organizasyonla 85 kardeşimizi akülü engelli araçlarıyla buluşturmuştuk. Bu sene Pandemi nedeniyle bir tören organizasyonu yapmadık. Kardeşlerimizi tek tek evlerinde ziyaret ederek 50 vatandaşımızı araçlarıyla buluşturduk. Engellilik görmemek, duymamak ya da başka bir fonksiyon kaybı değildir. Asıl engel yüreklerdedir. En büyük engel sevgisizliktir. Engellilere araç dağıtımımız yine evlerine götürerek devam edecek " diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yıkım devam ediyor
Samsun'a Suat Uğurlu Barajından su takviyesi
Samsun'da gençlerden Başkan Demirtaş'ı duygulandıran davranış
İlkim'e Gelen Talepler Fıkraları Aratmıyor


SIRADAKİ HABER