HaberlerFındık Fiyatları haberFındıkta belirsizlik sürüyor

Fındıkta belirsizlik sürüyor

Fındıkta belirsizlik sürüyor

Samsun Çarşamba Ticaret Odası Meclis Başkanı Hacı Toraman, fındığın fiyatının 23.25 TL olduğunu, fiyatının çıkıp çıkmayacağını bilemediklerini söyledi


Çarşamba ilçesinde en eski fındık alıcılarından biri olan ve aynı zamanda Çarşamba Ticaret Odası Meclis Başkanı Hacı Toraman, fındık fiyatlarındaki dalgalanma hakkında açıklamalarda bulundu. Toraman, "Fındık şu anda 23,25 TL. İleriki günlerde çıkıp çıkmayacağını bilemiyoruz. Hava şartlarına bağlı, bir dahaki sezon rekoltesine bağlı diye düşünüyoruz. 12. ayın sonuna doğru devletin depoları kapatılacağına yönelik dedikodular var. Ne şekilde etkiler bilemiyoruz" dedi.
Türkiye'deki en önemli alıcılardan biri olan yabancı firmanın fiyatları etkilediğini ileri süren Başkan Hacı Toraman, "Yabancı firma kabuklu fındık topladı. 23,5 üzerinde fiyatlardan mal topladı. İleriye dönük depolama yaptı diye düşünüyoruz" diye konuştu.
Şu anda fındık fiyatlarındaki düşüklüğün nedenini ihracatın olmamasına bağlayan esnaf ise, arz-talep durumu olmazsa bir hareketliliğin de olmayacağını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 18 Ocak 2021 Pazartesi il il güncel fındık fiyatları
Samsun'da Gülsan esnafı için Toybelen peşinatı düşürüldü
Samsun Gülsan esnafına bir müjde daha çifte müjde
Fındık fiyatları ne kadar? 19 Ocak 2021 Salı il il güncel fındık fiyatları
Fındık fiyatları ne kadar? 20 Ocak 2021 Çarşamba il il güncel fındık fiyatları


SIRADAKİ HABER