HaberlerSamsun haberDedektör Çeşitleri Nelerdir ve Farkları Nedir?

Dedektör Çeşitleri Nelerdir ve Farkları Nedir?

Dedektör Çeşitleri Nelerdir ve Farkları Nedir

Dedektörler, belli başlı metalleri aramak için kullanılan manyetik ya da elektronik cihazlardır. Bu cihazların temel çalışma sistemi manyetik dalgalar yayarak bu dalganın geri dönmesine göre metalin yerini tespit etmektir.

 Dedektörler, belli başlı metalleri aramak için kullanılan manyetik ya da elektronik cihazlardır. Bu cihazların temel çalışma sistemi manyetik dalgalar yayarak bu dalganın geri dönmesine göre metalin yerini tespit etmektir. Ancak tek bir dedektör çeşidi bulunmamakla birlikte piyasada birçok dedektör vardır. Bu dedektörler kullanım alanlarına ve çalışma prensibine göre gruplanmaktadır.  Bizler bu yazımızda dedektör çeşitlerini, bu çeşitler arasındaki farklarını inceleyerek dedektör kiralama fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Dedektörleri metal dedektörleri ve altın dedektörleri şeklinde iki grupta inceleyebiliriz. Temel olarak bu iki grup arasındaki fark, metal dedektörlerinin her türlü metale tepki verirken altın dedektörlerinin sadece altına karşı tepki vermesidir. Genellikle altın arayan kişilerin altın dedektör kiralamakonusunda bilgi alması gerekirken çivi, para, kurşun, mücevher gibi her türlü metali arama potansiyeli olan kişilerin bir metal dedektör kiralama konusunda bilgi alması gerekir.

Dedektörleri bir başka açıdan daha incelemek mümkündür. Bu da dedektörlerin çalışma şeklidir. Bazı dedektörler elektronik iken bazı dedektörler elektronik değildir. Elektronik olan dedektörlerin bazıları bir ekrana sahip iken bazıları sadece ses sinyali ile çalışmaktadır. Örneğin ekrana sahip olan ve kameralı bir dedektör isteyen kişiler görüntülü dedektör kiralama yoluna giderken bunların hiçbirine ihtiyaç duymayacağını düşünen ve daha uygun fiyatlı bir dedektör edinmek isteyen kişiler genellikle çubuk dedektörlerle ilgilenmektedir. Elektronik dedektörler genellikle ses sinyaliyle çalışırken çubuk dedektörler dünya üzerine yaydıkları enerji ile çalışmakta, yaydıkları bir titreşim ile sinyal vermektedir.

Aranan dedektör hangi türde olursa olsun, iyi bir dedektör firması aracılığıyla en iyi dedektör markalarına erişmek ve en iyi dedektörleri kullanmak, her defineciye fayda sağlayacak bir konudur. Dedektör firması Reis Dedektör ise Türkiye'nin en iyi yerli dedektörlerini üreden firma olarak bu konuda bütün definecilere kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Reis Dedektör'e firmalarına giderek, telefon yoluyla ya da https://reisdedektor.com/ web sitesi üzerinden ulaşmak mümkündür. Web sitesi üzerinden ulaşan müşteriler böylece firmadaki dedektörler hakkında araştırma yapma ve bu dedektörlerin fiyatlarını karşılaştırma konusunda da avantaj sağlamış olacaktır.