HaberlerSamsun haberTekkeköy Belediyesi parkı yarışmada ilk 7 arasında

Tekkeköy Belediyesi parkı yarışmada ilk 7 arasında

Tekkeköy Belediyesi parkı yarışmada ilk 7 arasında

T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen '2020 Erişilebilirlik Yılı' kapsamında Erişilebilirlik Ödülleri vereceği yarışmada Tekkeköy Belediyesi 'Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde' yüzlerce belediye arasında ilk yedi belediyen birisi oldu.

Engelli bireylerin toplumsal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan erişilebilirlik alanında çalışmalar yapan gerçek kişiler ile kamu kurum ve kuruluşları, kamu ve özel hukuk tüzel kişilerine bilimsel araştırmaları, başarılı projeleri, hayata geçirdikleri uygulamaları ve sundukları hizmetler için verilecek olan Erişilebilirlik Ödülleri yapılan oylama sonucunda sahiplerini bulacak. Yarışmada oy kullanmak isteyenler https://forms.ailevecalisma.gov.tr/erisilebilirlik-odulu-halk-oylamasi/ linkinden oy kullanabilecekler.


 KARADENİZ'DE İLK VE TEK ENGELSİZ PARK
Karadeniz bölgesinde ilk ve tek olan ve eşi benzeri olmayan engelsiz parkın ilçenin en merkezi noktasında hizmete sunulduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Yapmış olduğumuz sosyal doku anketleri çerçevesinde ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimizin faydalanacağı özel bir parkımızı ve içindeki tüm materyalleri en küçük ayrıntıları hesaba katarak zaman kaybetmeden tamamlayarak hizmete sunduk" dedi.


 GÜVENLİ MEKAN

Başkan Togar, İlçemizde yaşayan meleklerimizin güven içinde eğlenebilecekleri bir mekana sahip olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "2500 metre karelik bir alan üzerinde engelli kardeşlerimizin eğlenecekleri farklı oyuncakların olduğu bir park planladık. İçinde tüm detayları en ince ayrıntısına kadar hesapladık. Engelsiz çocuk oyun grupları, engelsiz basketbol sahası, engelsiz spor aletleri, engelsiz yürüyüş yolları, engelsiz kamelyaları, gibi daha birçok detayı düşünerek hayata geçirdik. Meleklerimiz buradaki tüm oyun alanlarını hiç bir engelle karşılaşmadan gönül rahatlığıyla kullanacakları gibi tekerlekli sandalye ile salıncak keyfi yaşayacaklar. Ayrıca eğlenecekleri ortamın güvenliği konusunda da her türlü önlemi aldık" şeklinde konuştu.

 BÖLGEDE EŞİ VE BENZERİ YOK

Bölgede ilk ve tek olan ve tüm ayrıntıların detaylı bir şekilde düşünülerek hayata geçirilen Engelsiz Parkın herkese örnek teşkil ettiğine değinen Togar, "Engelsiz park projemiz Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen "2020 Erişilebilirlik Yılı" kapsamında Erişilebilirlik Ödülleri vereceği yarışmada 'Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde' yüzlerce belediye arasında ilk yedi belediyen birisi oldu. Projemizin bakanlığımız tarafından örnek gösterilmesi ve yüzlerce belediye arasında ilk yedide yer alması bizleri ayrıca gururlandırdı" dedi.

İLGİLİ HABERLER

İlkadım'da Özyer ve Kalkavan'ın İsmileri Ölümsüzleşti
İlkadım'da Özyer ve Kalkavan'ın İsmileri Ölümsüzleşti
Samsun B.B. Başkanı Demir: 2024'te Susuz Köy Kalmayacak
Samsun B.B. Başkanı Demir: 2024'te Susuz Köy Kalmayacak
Terme Belediye Meclisi'nden Kasapoğlu'na vefa
Terme Belediye Meclisi'nden Kasapoğlu'na vefa
İlkadım Başkanı Demirtaş: Kampanyamız Türkiye'ye yayılıyor
İlkadım Başkanı Demirtaş: Kampanyamız Türkiye'ye yayılıyor
AtaTohum'da atalık tohum çeşidi 392'ye ulaştı
AtaTohum'da atalık tohum çeşidi 392'ye ulaştı