HaberlerSamsun haberSamsun'da sahiller martılara kaldı

Samsun'da sahiller martılara kaldı

Samsun'da sahiller martılara kaldı

Samsun'da 27 Aralık'ta hava sıcaklığı 20 dereceyi görünce yazdan kalma bir gün yaşandı. Samsunlular yazdan kalma günü kısıtlama nedeniyle evlerinde geçirdi. Atakum ilçe sahilleri ise martılara kaldı.


Samsun sıcak bir gün geçirdi. Termometreler 20 dereceyi gösterdi. Korona virüs kısıtlaması nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar, kış mevsiminde yaşanan yazdan kalma günün tadını çıkaramadı.

Samsun'da sahiller martılara kaldı
25 Aralık Cuma günü saat 21.00'de başlayan ve 28 Aralık Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlar uydu; şehir merkezi ve sahiller bomboş kaldı. 56 saatlik kısıtlamada şehir ve sahillerde ıssızlık hakimdi.

Samsun'da sahiller martılara kaldı
Sıcak havada cıvıl cıvıl olan Atakum sahillerinde eski günlerden eser yoktu. İnsan sesi yerine dalga ve martı sesleri sahilde yankılandı. Martılar bu durumu fırsata çevirdi. İnsanlar sahile gelince şehrin üzerinde uçuşan martılar, boş kalan kumsalları beyaz örtü gibi kaplayarak buranın tadını çıkardı.

Samsun'da sahiller martılara kaldı
Geçen hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından korona virüs günlük vaka sayısında yüzde 55 düşüş yaşandığı açıklanan Samsun'da bu düşünün devam etmesi bekleniyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da ladik gölü buz tuttu
Samsun'da Mirzahan bebek aylardır ilik bekliyor
Tatil için yurttan çıktığı sırada fenalaşan üniversite öğrencisi hayatını kaybet
Kısıtlamada caddenin ortasında durdu, son ses müzik açarak dinledi
Müzik öğretmeni evinde ölü bulundu


SIRADAKİ HABER