HaberlerSamsun haberYEDAŞ yılbaşında ve kısıtlamada göreve hazır

YEDAŞ yılbaşında ve kısıtlamada göreve hazır

YEDAŞ yılbaşında ve kısıtlamada göreve hazır

YEDAŞ, sorumluluk alanında bulunan 5 ilde tüketicilere kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için oluşturdukları yılbaşı ekiplerinin 3 gün boyunca 7/24 görev başında olacağını açıkladı


YEDAŞ'tan yapılan açıklamada, yılbaşı gecesi ve kısıtlama günlerinde Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illeri ile bağlı bulunan tüm lokasyonlarda, enerji arzında söz konusu olabilecek aksama ya da arızalara anında müdahale edilmesi için 93 araç, 152 kişilik arıza ekibi ve 160 çağrı merkezi çalışanının görevlendirildiği bildirildi. Operasyonun sevk ve idaresi için oluşturulan 66 kişilik nöbetçi amir kadrosunun koordinasyonu sağlayacağı belirtilen açıklamada, "Dağıtım merkezlerinde yaşanabilecek geçici arızalara, SCADA sistemi üzerinden uzaktan müdahale edebilecek ve OSOS sistemi üzerinden, herhangi bir çağrı alınmasına mahal kalmadan meydana gelecek arızanın tespiti ile ekip yönlendirmesini yapabilecek. 15 şebeke yönetim operatörü tüm gün boyunca hazır bulundurulacaktır" denildi.

 ÇAĞRI MERKEZİ VE MOBİL EKİPLER HAZIR

YEDAŞ tarafından açıklamada şu bilgiler verildi: "Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar kapsamında çağrı merkezine ek personel takviye edilirken, mobil ekipler her ihbarı anında değerlendirerek oluşabilecek arızalara karşı teyakkuzda bulunacak. 186 Çağrı Merkezi'ne gelen tüm çağrılara 3 saniye gibi kısa sürede cevap verilecek.

 ANLIK TÜM KESİNTİLER HABER VERİLECEK
Belirtilen dönemde yaşanabilecek anlık kesintilerde hızlı erişim sağlanabilmesi adına vardiya girişleri değiştirilmiş, önemli saat aralığı göz önünde bulundurularak çalışan sayıları yüzde 100 kapasiteye çıkarıldı. 7/24 tüm ihbar, şikâyet ve taleplerin karşılanacağı WeCall, WhatsApp, Webchat gibi uygulamaların takibini sağlayacak personel sayıları artırıldı. SMS ekibi güçlendirilerek anlık tüm kesintilerden tüketicilerin bilgilendirilmesi planlandı.

 ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK
YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora ise tüm önlemler alındığını belirterek, "Yılbaşı gecesi ve 3 gün sürecek kısıtlama süresince çağrı merkezi ve arıza ekiplerinin hazırdır. Yeni yıl gecesi oldukça yoğun bir enerji sarfiyatı olacak. Sorumluluk alanımız olan Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop illerinde ekipler oluşturuldu. Kısıtlama süresi boyunca ve yoğun enerji kullanımının olduğu bu günlerden başarıyla çıkacağız. Bunun için tüm önlemleri aldık" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun B.B. Daire Başkanının rüşvet çarkı... İşte kasadan çıkanlar
Samsun eski Milletvekili, KOSGEB Genel Müdürü oldu!
Samsun'da sanayide varil patladı, 31 yaşındaki genç öldü
Samsun'da yeğenini sokak ortasında kurşunladı
Samsun'da o renklere büyük tepki


SIRADAKİ HABER