Haberlerİlkadım haberBaşkan Demirtaş: Bu Salgını Halkımızla Beraber Yeneceğiz

Başkan Demirtaş: Bu Salgını Halkımızla Beraber Yeneceğiz

Başkan Demirtaş: Bu Salgını Halkımızla Beraber Yeneceğiz

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde koronavirüse karşı kararlılıkla sürdürdüğü Sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarına devam ediyor. Başkan Demirtaş, Bu salgını halkımızla birlikte yeneceğiz' dedi

İlkadım Belediyesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların Hayat Eve Sığar (HES) koduyla giriş yaptığı pazar yerlerinde, insan yoğunluğunu olduğu cadde, sokak ve meydanlarda "sesli anons" sistemi ile uyarı ve denetimlerini yoğunlaştırıldı. Salgının başından itibaren çeşitli önlemler için çalışmalar yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bu kapsamda kırmızı alarmda, yoğun bir şekilde çalışıyor.

 TEDBİRLERE UYALIM
Sesli uyarı sistemiyle maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda yarım saatte bir anons yapılarak hatırlatmalarda bulunduklarını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş," Halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için pazar yeri girişlerine afişler astık. Çevre zabıta ekiplerimiz insan yoğunluğunun olduğu alanlarda megafonlarla mobil zabıta araçlarımız ise ilçemizdeki tüm mahalleleri dolaşarak anonslarına devam ediyor. Daha önce olduğu gibi tüm pazar yerlerinin girişlerinde dezenfektanlar var. Emniyet Müdürlüğü'yle ortaklaşa maske denetimlerimiz var. Gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerimizde denetimler ayrı bir ekibimiz tarafından devam ediyor. Bu salgını halkımızla beraber yeneceğiz. Lütfen tedbirlere uyalım. Bir sıkıntı görünmüyor, inşallah hayırlısı olur." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

İlkadım Belediyesi İhtiyaç Sahibi Ailelere Destek Olmaya Devam Ediyor
Atakum Belediyesi hatırlattı: Son gün 1 Şubat
Türkiye, Terme ile birlikte okuyacak!
İlkadım Belediyesi 'Sıfır Atık'ta Örnek
Atakum Belediyesi Hijyen Timi virüse geçit vermedi


SIRADAKİ HABER