HaberlerSamsun haberSamsun'da son başvuru 15 Şubat, en ucuzu 86 bin TL

Samsun'da son başvuru 15 Şubat, en ucuzu 86 bin TL

Samsun'da son başvuru 15 Şubat, en ucuzu 86 bin TL

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'ndeki dükkanlardan almak isteyen Gülsan Sanayi Sitesi esnafı için başvuruların 15 Şubat tarihinde sona ereceğini söyledi.


Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi'nin şehir merkezi dışına taşınması amacıyla Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Samsun Valiliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan "Samsun ili, İlkadım İlçesi, Toybeln Küçük Sanayi Sitesi Yapılmasına Yönelik Protokol" kapsamında Samsun İlkadım Toybelen Küçük Sanayi Sitesi bin 526 dükkan ile 82 adet ticari birim olmak üzere toplam bin 608 adet iş yeri inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi projesi talep toplama çalışması başladı.
SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, Gülsan esnafı için son başvuru tarihinin 15 Şubat olduğunu, müracaatların direkt olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Şube Müdürlüğü'ne yapılacağını hatırlattı.

 BÜYÜKŞEHİR ARACI

Güler, " TOKİ tarafından yapılan projede Samsun Büyükşehir Belediyesi aracı pozisyonundadır. Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'ndeki dükkanları ilk önce Gülsan Sanayi Sitesi esnafı alacak. Şu anda satışlar dışarıya açık değil. Başvurular için de 15 Şubat son gün. Başvurular başladı. 15 Şubat tarihi Gülsan Sanayi Sitesi esnafları içindir. Verilmiş fiyatlar da Gülsan esnafı için verilmiş fiyatlardır. 15 Şubat'tan sonra Toybelen'de boş kalan dükkanlar dışarıdaki esnafa satılacak. Dışarıya satışlar Gülsan esnafının fiyatlarından pahalı olacak. Onun için Gülsan esnafının bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor. 15 Şubat'tan sonraki belediye başvurularını TOKİ kabul etmeyecek" dedi.

KOOPERATİFLE ALAKASI YOK
Gülsan esnafının bazı kooperatiflere para yatırdığını ve buna gerek olmadığına da değinen Güler, şunları söyledi: "Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'nden dükkan almak isteyen esnaf sadece Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne başvurabiliyor. Belediye binasının 4. katında Samsun Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Şube Müdürlüğü, esnafın başvurularını oradan alıyor. Bir kooperatif lafı geçiyor. Konunun kooperatif ile alakası yoktur. Üyelerimiz ve sanayi esnafımız bunu bilsin. Toybelen'den dükkan almak için kooperatife para yatıranlar, belediye ve TOKİ'yi hiç ilgilendirmemektedir. Herkes parasını yatırdığı kooperatiften talep edebilir. O, kendileri ile kooperatif arasındaki problemdir. Kooperatifin bu proje ile hiçbir alakası yoktur. Gülsan esnafı, hiçbir yere ücret ödemeden direkt olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne gidip, anlaşmasını yapacak."

EN UCUZU 25 METREKARE 86 BİN TL
Gülsan esnafının yararlanacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi dükkan fiyatları; 100 m2'lik dükkan 2 bin 500 TL ortalama sabit taksit imkanı ile 344 bin 863 TL, 200 m2'lik dükkan 5 bin TL ortalama sabit taksit imkanı ile 689 bin 725 TL, 50 m2'lik dükkan bin 250 TL ortalama sabit taksit imkanı ile 172 bin 431 TL, 25 m2'lik dükkan ise 625 TL ortalama sabit taksit imkanı ile 86 bin 216 TL ortalama yaklaşık satış fiyatı olarak belirlendi.

 

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 25 Ocak 2021 Pazartesi il il güncel fındık fiyatları
Fındık fiyatları ne kadar? 26 Ocak 2021 Salı il il güncel fındık fiyatları
Samsun'da son bir ayda bin 326 adet daha arttı
Fındık fiyatları ne kadar? 27 Ocak 2021 Çarşamba il il güncel fındık fiyatları
Samsun ESOB Başkanı Güler: Bu erteleme rahatlatır


SIRADAKİ HABER