HaberlerTerme haberBaşkan Kılıç'tan 2021'in ilk müjdesi: Terme'de esnafa kira desteği

Başkan Kılıç'tan 2021'in ilk müjdesi: Terme'de esnafa kira desteği - Terme haber

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve Korona Virüs (Covid-19) pandemisinden olumsuz etkilenen esnaflar için yüzde 50 kira indirimi uygulayacaklarını müjdeledi

Başkan Kılıç'tan 2021'in ilk müjdesi: Terme'de esnafa kira desteği

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında 2021 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştiren Terme Belediye Meclisi, esnafları sevindirecek bir karara imza attı.
  YÜZDE 50 KİRA İNDİRİMİ
Belediye Meclisinde alınan kararla; Belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları doğrultusunda kapatılarak pandemiden doğrudan etkilenen işletmelerin kapalı oldukları süre göz önüne alınarak, kira sözleşmeleri ek yapılarak uzatılacak. Ayrıca; yine belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve pandemiden dolaylı etkilenen esnafların ise ocak 2021 tarihi itibari ile kira bedellerinde 6 aylık süre ile yüzde 50 indirim uygulanması kararı alındı.
  DESTEK SÜRECEK
Koronavirüs (Covid-19) salgınının ekonomiye verdiği zararı en aza indirebilmek ve esnafa katkı sağlayabilmek amacıyla kira bedellerinde indirime gitmeye karar verdiklerini dile getiren Başkan Kılıç, "Bu süreçten el birliği ile çıkmanın zamanı. Esnafımıza yardımlarımız ve desteklerimiz devam edecek. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri geride bırakacağız. Belediye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana esnafımızın ve ilçe halkımızın yanında olduk. Sokağa çıkma kısıtlaması ve virüse yakalanarak karantina altına alınan binlerce hemşehrimize gıda paketi desteği verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bundan sonra da tüm imkanlarımızla halkımızın yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yıkım devam ediyor
Samsun'a Suat Uğurlu Barajından su takviyesi
Samsun'da gençlerden Başkan Demirtaş'ı duygulandıran davranış
Atakum Belediyesi Karadeniz'e öncülük ediyor
İlkadım Belediye 550 İhtiyaç Sahibi Aileye Hayır Çarşısı İle Destek Oldu


SIRADAKİ HABER