HaberlerEvde Köpek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Köpek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Köpek Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvanımız için her zaman en iyisini düşünür ve en iyisini yapmaya çalışırız. Ancak bazen yanlış bilinenler ve iş yoğunluğumuzdan kaynaklı köpeğimizde fark edemediğimiz sorunlarla karşılaşabiliriz.

Evcil hayvanımız için her zaman en iyisini düşünür ve en iyisini yapmaya çalışırız. Ancak bazen yanlış bilinenler ve iş yoğunluğumuzdan kaynaklı köpeğimizde fark edemediğimiz sorunlarla karşılaşabiliriz. Satılık köpek ilanları üzerinden evcil hayvan sahiplenirken köpek beslemenin de kritik noktalarına dikkat etmemiz, birlikte mutlu olmayı hedeflememiz oldukça önemlidir. 

 Evcil Köpek Nasıl Beslenmelidir? 

Evcil köpekler genellikle Golden, beagle ve Dakhu cinsleri olabilmektedir. Bu cins köpekler evde yaşarken sakin görünse de dışarı çıkma ihtiyaçları vardır. Hareketsizlik köpeklerin depresyona girmesine, agrasifleşmesine ve hatta saldırganlaşmasına neden olabilir. 

  • Evde köpek beslerken ilk olarak köpeğinizin ihtiyaçlarına öncelik vermeniz ve kaliteli mama kullanmanız gerekmektedir.  
  • Düzenli olarak taramak tüy dökülmesinin azalmasını sağlayacaktır.  
  • Su kabını değiştirmeniz köpeğinizin su içmesi için önemlidir.  
  • Köpeklerin mutlaka her gün 1 saat yürüyüş yapmaları ve dışarıya çıkarılmaları gerekir.  

Satılık köpekler için ilanlara bakarken bunları göz ardı etmeden dikkate almanız oldukça önemlidir. Bir köpeğin mutluluğu her zaman sahibinin elindedir.  

 Evcil Yavru Köpeğin Sürekli Havlıyor? 

 Satılık yavru köpek ilanlarına bakarken yavru köpeklerinin sorumluluğunu almanın da zor taraflarını bilmeniz oldukça önemlidir. Özellikle yavru köpekler ilk aylarda düzenli olarak havlar, ağlama sesleri çıkarır ve etrafa çişini yapabilir. Köpek eğitimi için önemli olan hususları görmemezlikten gelmeden, köpeğinizi düzenli olarak dışarı çıkarıp oyunlar oynamalısınız. Havlama nedeni büyük ihtimal sıkılmak ya da istediği şeylerin yerine gelmemesi olabilir. Evcil hayvanlardan evde zor zamanlar geçiren türlerden biri köpeklerdir. Sibirya kurdu ya da Labrador gibi cinslerin ev ortamında kalması oldukça sıkıcı olabilir. Onlarla düzenli olarak oynamak ve onlara kızmak yerine sorunlarını anlamak daha faydalı olacaktır.  

 Hangi Evcil Köpeği Almalıyım? 

Evcil köpek alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri de köpeğin cinsidir. Eğer küçük bir dairede yaşıyorsanız, haraketli av köpekleri ya da Sibirya kurdu gibi tembellikten hiç hoşlanmayan cinsleri seçmemelisiniz. Büyük bir köpek cinsi istiyorsanız, Beagle ve Golden iyi anlaşacağınız türler olabilir. Alman Çoban kurdu ve Buldog cinsleri evde biraz arıza çıkarabilir.SIRADAKİ HABER