Haberlerİstanbul haberÜniversite öğrencilerinin sergisi sanal ortamda gezilecek

Üniversite öğrencilerinin sergisi sanal ortamda gezilecek

Üniversite öğrencilerinin sergisi sanal ortamda gezilecek

Gelişim Üniversitesi öğrencileri her yıl düzenli olarak açtıkları sanat sergilerini bu yıl sanal ortama taşıdı. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle sergilerini sanal ortama taşımak zorunda kaldıklarını ifade eden Öğr. Gör. İrem Fulya Özkan, "Pandemi dijitalleşmeye altına çağını yaşattı ve süreci hızlandırdı. 2021 yılının graf


Her yıl İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi koridorlarında ziyarete açılan öğrenci sergileri bu yıl sanal ortama taşındı. Tipografi I, Tipografi III, Tipografi Uygulamaları ve Deneysel Tipografi dersleri öğrencilerinin projelerinden düzenlenen "Yazının Tarihi" ve "Deneysel Alfabe" adlı dijital tipografik afiş sergilerinin yürütücülüğünü yapan Öğr. Gör. İrem Fulya Özkan, sergi hakkında konuştu.

"Sanatsal tasarımlar ön plana çıktı"
Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerinin projelerinden oluşan karma sergi ile pandeminin insanların hayatlarına getirdiği farklı alışkanların da ön plana çıktığını söyleyen Öğr. Gör. İrem Fulya Özkan, "İnsanlar pandemi sürecinde araştırarak öğrenmenin keyfine vardı. Mesaj kaygısı taşımayan sanatsal tasarımlar ön plana çıktı" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Mirzahan bebek aylardır ilik bekliyor
Samsun'da kanala düştüler, yardımlarına polisler koştu
Samsun Kuraklık Kriz Merkezi çare arıyor
Korona virüsü hiçe sayan 21 kişi kumar masasında yakalandı
Tatil için yurttan çıktığı sırada fenalaşan üniversite öğrencisi hayatını kaybet


SIRADAKİ HABER