HaberlerOrdu haberOrdu'da sağlık çalışanı, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti

Ordu'da sağlık çalışanı, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti

Ordu'da sağlık çalışanı, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti

Ordu'nun Korgan ilçesindeki devlet hastanesinde görev yapan sağlık çalışanı, korona virüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.


Korgan Devlet Hastanesinde bilgisayar operatörü olarak görev yapan Güney Güven, bir süredir korona virüsü tedavisi gördüğü Ordu Devlet Hastanesinde hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybetti. Sağlık çalışanı Güven için, Ordu Devlet Hastanesinde tören düzenlendi.
Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Güven'in yakınlarına ve sağlık çalışanı arkadaşlarına başsağlığı dileyerek, "Allah rahmetiyle muamele eylesin. Bu vesileyle Covid-19'dan vefat eden tüm sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah başka can kaybımız olmaz. Sağlık çalışanları olarak üzüntülüyüz, sıkıntılıyız ama mücadelemize devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın tedbirlere uyması bu sorunu bir an önce ortadan kaldıracaktır" diye konuştu.
Düzenlenen törene, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Atila Gürgen, Korgan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yıldırım Yırgın, kurum müdürleri, hekimler ve sağlık çalışanları katıldı.
Güney Güven'in cenazesi, duanın ardından yarın toprağa verileceği Korgan ilçesine gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

Portekiz sağlık sistemi Covid-19 nedeni ile çökmek üzere
Valilikten kayıp doktor açıklaması
İngiltere'de son 24 saatte Covid-19'a bağlı 599 ölüm
Aralan: "Tüm halkımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum"
İngiltere'de son 24 saatte 38 bin 598 vaka


SIRADAKİ HABER