HaberlerSamsun haberSamsun Büyükşehir 5 milyon 850 Euro'ya 10 elektrikli otobüs alıyor

Samsun Büyükşehir 5 milyon 850 Euro'ya 10 elektrikli otobüs alıyor - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonunda, 10 elektrikli otobüs ve 2 hızlı şarj ünitesi alınması için 5 milyon 850 bin Euro (52,7 Milyon TL) kredi alınması oy çokluğu ile kabul edildi

Samsun Büyükşehir 5 milyon 850 Euro'ya 10 elektrikli otobüs alıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı Komisyon Toplantısı Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk'un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 55 maddeden 54'ü karara bağlanarak meclise havale edildi. Bir maddenin ise komisyonda bekletilmesine karar verildi.

   MEZAR YERİ

Meclise havale edilen maddeler arasında korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarındaki mezar yerlerinin ücretsiz olması teklifi ve daha önce de gündeme gelen kentteki şehit yakınlarının vefat etmesi durumunda Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz yer tahsisi teklifi kabul edilerek, meclise havale edildi.

   10 adet elektrikli otobüs alımı
Komisyonda ayrıca, toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere alınacak 10 adet elektrikli otobüs ve 2 adet hızlı şarj istasyonu için 5 milyon 850 bin euro (52.7 milyon TL) kredi kullanılması teklifi, de oy çokluğu ile kabul edildi. Elektrikli otobüs alımı ve kredi için CHP ve İYİ Partili üyeler red oyu verdi.


 

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da ilk Covid-19 aşısı sağlık müdürüne
Samsun'da Covid-19 aşısı dağıtımı başladı
Covid-19 aşısı olacak grupların sıralaması belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin'den getirilen Covid-19 aşısını oldu
İyi Huylu Prostat Büyümesine Dikkat


SIRADAKİ HABER