HaberlerSamsun haberSamsun B.B. Daire Başkanının rüşvet çarkı... İşte kasadan çıkanlar

Samsun B.B. Daire Başkanının rüşvet çarkı... İşte kasadan çıkanlar

Samsun B.B. Daire Başkanının rüşvet çarkı... İşte kasadan çıkanlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'a ait olduğu iddia edilen kasadan çıkanlar: 135 bin Euro, 36 bin TL, bir tanesi 1 kg'lık külçe olmak üzere yaklaşık 5 kg altın...

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'nın kasasından servet çıktı. Mesleki kariyerine 20 yıl önce Evci belde belediyesinde zabıta olarak başlayan 40 yaşındaki Bahattin Karakaş, 31 Mart seçimlerinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanlığı'na getirildi. Bahattin K.'nın makam odasındaki kasadan servet çıktı.

 5 KİLO ALTIN, 40 TAPU, 23 HESAP CÜZDANI...
Kasadaki çay paketinin içinden 135 bin Euro, 36 bin TL, bir tanesi 1 kg'lık külçe olmak üzere yaklaşık 5 kg altın, 13 adet çeyrek altın ebadında basılan özel altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, 1059 çeyrek altın, kendisi dahil 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 23 adet hesap cüzdanı ve 40 yakın gayri menkul tapusuna el konuldu. Banka hesapları savcılık tarafından bloke edilirken hesaplarda bulunan paranın miktarı henüz tespit edilemedi.

 MÜTEAHHİT ANLATTI
Sözcü Gazetesi'nin haberine göre; İhbar üzerine harekete geçen polis, Bahattin K'yı teknik ve fiziki takibe aldı. Bahattin Karakaş, müteahhit Y.Ş. ile telefonda görüşüp 30 bin lira para istedi. Buluşma yerine giden Bahattin Karakaş, 30 bin lirayı aldığı sırada polis baskın yaptı. Rüşvet almak ve vermek suçundan nöbetçi mahkemeye sevk edilen 2 şüpheli iddiaları kabul etmedi. Bahattin Karakaş'ın, rüşvet almadığını, maddi sıkıntı içinde olduğu için daha önceden tanıdığı Y.Ş.'nin kendisine 30 bin lira borç verdiğini söylediği öğrenildi. Müteahhit Y.Ş. de borç para verdiğini söyledi. İki şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Müteahhit Y.Ş., tutuklama kararına itiraz ederek ifadesini değiştirdi.

 PARAMI ALAMADIM

Yeniden ifade veren Y.Ş., Bahattin Karakaş'ın, belediyeden alacağı olan firma sahiplerinden ödeneklerinin ödenmesi için para istediğini, rüşvetini aldıktan sonra bu kişilere ödeme yapıldığını söyledi. Y.Ş., belediyeye yol yapım ve bakım işleri yaptığını ve yaklaşık 4.5 milyon lira hak edişi olduğunu, 2020 yılında ödeme aldığını ve geri kalan yaklaşık 780 bin lirayı alamadığını söyledi. Y.Ş., Bahattin Karakaş'ın belediyenin ödemelerinin kendisi tarafından yapıldığını söyleyerek problemi çözebileceğini ve karşılığında kendisinden 30 bin lira istediğini açıkladı. Hak edişini almak için Bahattin Karakaş'a 30 bin lira vermeyi kabul ettiğini ifade etti. Y.Ş. serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da +65 ve -20 için sokağa çıkma saatleri değişti
Samsun'da +65 ve -20 için sokağa çıkma saatleri değişti
Samsun'da da esnek mesai kaldırıldı
Samsun'da da esnek mesai kaldırıldı
Samsun B.B. Başkanı Demir: Yüzde 22'si tamamlandı
Samsun B.B. Başkanı Demir: Yüzde 22'si tamamlandı
Samsun'da yükseklere kar, kıyıya yağmur bekleniyor
Samsun'da yükseklere kar, kıyıya yağmur bekleniyor
Samsun'da otele hap baskını
Samsun'da otele hap baskını