HaberlerSamsun haberGmail Exchange ActiveSync Ayarları Nasıl Yapılır ?

Gmail Exchange ActiveSync Ayarları Nasıl Yapılır ?

Gmail Exchange ActiveSync Ayarları Nasıl Yapılır ?

Gmail Exchange ActiveSync sunucu ayarları, etkin bir e-mail programındaki gelen maillere ve çevrimiçi klasörlere erişim sağlamaktadır.

Bu, bir telefon, tablet ya da farklı bir cihazda olması fark etmeksizin geçerlidir.

Gmail etkinleştirildikten sonra; e-maillerinizi, takvim etkinliklerinizi ve kişilerinizi, çevrimiçi hesabınız ve cihazınız arasında senkronize halde tutmak için, Microsoft Exchange teknolojisini ve ActiveSync protokolünü kullanır. Bu şekilde, dosyalarınıza ve verilerinize, herhangi bir cihazdan ya da internet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden erişebilirsiniz.

 Gmail Exchange ActiveSync Ayarları

Gmail Exchange ActiveSync ayarları şunlardır:

  • Gmail Exchange ActiveSync sunucu adresi: m.google.com
  • Gmail Exchange ActiveSync alanı: Google
  • Gmail Exchange ActiveSync kullanıcı adı: Tam e-posta adresiniz (örneğin, isminiz@gmail.com)
  • Gmail Exchange ActiveSync şifresi: Gmail şifreniz
  • Gmail Exchange ActiveSync TLS / SSL gerekli: evet

 Gmail Exchange ActiveSync'i Kullanmanın Faydaları

ActiveSync'i kullanarak; hesabınızın Exchange ActiveSync'e erişimi olması koşuluyla, gerçek zamanlı olarak yeni e-posta mesajlarının yanı sıra takvim bilgileri, kişiler ve görevleri de görüntüleyebilirsiniz.

 Daha Fazla Yardım

Exchange aracılığıyla bir Gmail hesabı oluşturmak isteyen iOS kullanıcıları, ayarların nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili ayrıntılar için yöneticileri ile iletişime geçmelidir.

Örneğin; G Suite hesabınız, bir Google uygulamasında oturum açtıktan sonra, otomatik olarak senkronize edilecek şekilde yapılandırılmamışsa, verilerinizi senkronize etmek için Google Cihaz Politikası uygulamasıyla giriş yapmanız yeterli olacaktır.

 ! İpucu: Ücretsiz Gmail kullanıcıları, IMAP ya da POP3 aracılığıyla bir mobil cihazda Gmail'e erişebilir. Gmail aracılığıyla mail göndermek için SMTP kullanın.

Cihaza yeni bir mail hesabı eklemek için, yeni hesaplar için listesinden Exchange'i seçin. Ardından,Gmail Exchange ActiveSync ayarları bilgilerini girin. Buradan; mailler, kişiler ve takvim etkinlikleri gibi, nelerin senkronize edileceğini seçin.

 ! İpucu: ios'ta geçersiz parola bildirimi görünürse, Bir CAPTCHA'yı çözerek Google hesabınızın kilidini açın. Ayrıca, silinen mailler silinmek yerine arşivlenirse, Google Sync ayarlarına gidip ve bu cihaz için "E-postayı çöp kutusuna taşı"yı etkinleştirin.

G Suite'e yakın zamanda kaydolduysanız, bilgilerinizin senkronize edilmesi 24 saat sürebilir. Senkronizasyonu hızlandırmak için, Posta, Kişiler ya da Takvim gibi bir Google uygulaması açın.

 Kaynak : gmail oturum aç

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da +65 ve -20 için sokağa çıkma saatleri değişti
Samsun'da +65 ve -20 için sokağa çıkma saatleri değişti
Samsun Çiftlik'teki kaza saniye saniye görüntülendi
Samsun Çiftlik'teki kaza saniye saniye görüntülendi
Samsun'da da esnek mesai kaldırıldı
Samsun'da da esnek mesai kaldırıldı
Samsun'daki yasaklar ve gevşemeler
Samsun'daki yasaklar ve gevşemeler
Samsun Çiftlikte otomobil işyerine girdi
Samsun Çiftlikte otomobil işyerine girdi