HaberlerSamsun haberBuz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Günümüzde ağda ve diğer epilasyon türlerine nazaran, tüylerin tamamen bitmesini hedefleyen lazer epilasyonun acısız şekilde yapılan halidir.

 Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Günümüzde ağda ve diğer epilasyon türlerine nazaran, tüylerin tamamen bitmesini hedefleyen lazer epilasyonun acısız şekilde yapılan halidir. Günümüzde ağda ve diğer epilasyon türlerine nazaran, tüylerin tamamen bitmesini Buz Lazer, en son çıkan ve en acısız lazer epilasyon olarak bilinmektedir. Normal lazer epilasyonun yapıldığı Alexandrite, Diyot, Nd:YAG lazer başlıklarının bir başlık altında toplanmasıyla oluşturulmuştur.

Buz başlığı sayesinde, hissedeceğiniz acıyı oldukça aza indirgeyen buz lazer epilasyon sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok güzellik merkezin ve özel hastanelere de gelen bu son teknoloji ile, belirlibuz lazer seansları ile tüylerinden tamamen kurtulma garantisi verilmektedir. Genelde, etkisi kişiden kişiye değişecek şekilde 4-5 seansta görülmektedir. Buz lazer epilasyon uygulamasında kişinin tüy durumuna ve yapısına bakılmaktadır. Genelde, hormonsal bir tedavi görüp görmediğiniz konusu da sorulmaktadır.

 Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Günümüzün son teknolojilerinden olan buz lazer epilasyon işlemi ile, tüm tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür. Buz lazer epilasyonunuzu ister bir güzellik merkezinde isterseniz de özel bir hastanede yaptırabilirsiniz. İşletmelerde değişen buz epilasyon seans fiyatları, bütçenize en uygun olanını seçme imkanı tanır.

 Buz lazer epilasyon, güzellik merkezlerinde ya da özel hastanelerde, arzu ettiğiniz bölgenizde yapılan bir işlemdir. Buz lazer başlıkları kullanılarak, acınızı en hafife indirgemeyi hedefleyen bu son teknoloji ile tüylerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Genel olarak 8-9 seansta tamamen bitecek olan tüyler, bazı kişilerde 12-13 seansı da bulmaktadır.

 Buz Lazer Epilasyon Acır Mı?

Öncelerde kullanılan lazer epilasyonun yapıldığı Alexandrite cihazı, buz lazer epilasyona göre daha çok can acıtmaktadır. Buz Lazer Epilasyonda, buz başlığı sayesinde bölgede meydana gelen yanma hissi en aza indirgenmektedir. Bazı kişilerin, acı eşiği düşük olmakla birlikte bazen buz lazer epilasyonun dahi acısına dayanamadıkları bilinir. Böyle durumlarda genelde iğneli epilasyonda tercih edilen uyuşturucu kremlerden faydalanabilir.

Uyuşturucu kremi, işlem yaptıracağınız bölgeye sürerek orayı geçici bir şekilde uyuşturabilirsiniz. Böylelikle, işlem öncesi uyuşmuş olan bölgenin acısını kolay kolay hissetmezsiniz. Kişiden kişiye değişen, buz lazer epilasyonun acı oranı genelde dayanabilecek oranda olmaktadır. Acı eşiği düşük kişiler tarafından tercih edilmekte olup, diğer cihazlara oranla daha az can acıtmaktadır.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da şehitlere hakaret
Samsun'da şehitlere hakaret
Samsun Atakum sahilinde kafatası ve insan kemikleri bulundu
Samsun Atakum sahilinde kafatası ve insan kemikleri bulundu
Samsun'da sokakta ölü bulundu
Samsun'da sokakta ölü bulundu
Samsun Atakum'da zincirleme kaza: 3 yaralı
Samsun Atakum'da zincirleme kaza: 3 yaralı
Samsun'da o mahalle de kızardı
Samsun'da o mahalle de kızardı