HaberlerKastamonu haberÇocuk yazarı Miyase Sertbarut, öğrencilerle buluştu

Çocuk yazarı Miyase Sertbarut, öğrencilerle buluştu

Çocuk yazarı Miyase Sertbarut, öğrencilerle buluştu

Çocuk edebiyatının önemli yazarları arasında gösterilen Miyase Sertbarut, Kastamonu'da görev yapan Türkçe öğretmenlerinin oluşturduğu Kitap Dostları Platformu aracılığıyla öğrenciler ile söyleyişi de bulundu.


Çocuk edebiyatının önemli yazarları arasında gösterilen Miyase Sertbarut, "Okur yazar buluşması" kapsamında Kastamonu'da görev yapan Türkçe öğretmenlerinin oluşturduğu Kitap Dostları Platformu aracılığıyla öğrenciler ile söyleyişi de bulundu. Miyase Sertbarut, internet üzerinden yapılan ve çok sayıda öğrencinin katıldığı söyleyişi de öğrencilerin kitapları hakkındaki sorularını yanıtladı. Söyleyişi, öğrenciler ile yazar arasında soru cevap şeklinde ilerledi. Sertbarut, öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırarak onları kitap okumaya teşvik etti. Söyleyişi kapsamında öğrenciler, daha öncesinden yazarın kitabını alarak okudu ve okudukları kitap hakkında yazara merak ettikleri ve kitap hakkında düşüncelerini aktardılar.
Kitap Dostları Platformundan aktarılan bilgiye göre, etkinlik sayesinde öğrencilerin kitap okumaya olan ilgisinin arttırılmasının amaçlandığını ve önümüzdeki günlerde de benzer etkinliklere imza atmayı planladıkları belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da bu mahallelere giriş çıkış yasak
Samsun B.B. Başkanı Demir: Yüzde 22'si tamamlandı
Samsun'da otele hap baskını
Samsun'da yükseklere kar, kıyıya yağmur bekleniyor
Samsun'da ceza yağdı