HaberlerSamsun haberSamsun'da Toybelen Sanayi için süre uzatıldı, şartlar yenilendi

Samsun'da Toybelen Sanayi için süre uzatıldı, şartlar yenilendi

Samsun'da Toybelen Sanayi için süre uzatıldı, şartlar yenilendi

Toybelen Küçük Sanayi Sitesi'nden dükkan almak isteyen Gülsan Sanayi Sitesi esnafı için süre 15 Mart'a kadar uzatılırken, peşinat yüzde 10'a indirildi


Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi'nin şehir merkezi dışına taşınması amacıyla Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Samsun Valiliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan "Samsun ili, İlkadım İlçesi, Toybelen Küçük Sanayi Sitesi Yapılmasına Yönelik Protokol" kapsamında Samsun İlkadım Toybelen Küçük Sanayi Sitesi bin 526 dükkan ile 82 adet ticari birim olmak üzere toplam bin 608 adet iş yeri inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi projesi talep toplama çalışması başlamıştı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bugün belediye başkanlığı binasındaki toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelerek, son durum hakkında bilgiler verdi.

İLK SENE YÜZDE 25'İ ÖDENECEK

Toybelen'den dükkan almak isteyen Gülsan esnafı için ödenecek peşinatın belirlediğini dile getiren Başkan Mustafa Demir, "Bizim peşinat bedelini yüzde 10'a çektik. 100 m2 olan dükkan için de 200 m2 olan dükkan için de dükkan bedelinin yüzde 10'unu yatırılacak. Müracaat tarihinden 6 ay sonra ilave yüzde7,5, bir altı ay sonra da yüzde 7,5 ödeyecek. Yani bir senede yüzde 25 olacak. Teslim alana kadar taksit kalktı. Bunu kaldırmamızın sebebi, esnaflık yapıp kira ödeyen vatandaşın taksit ödeme zorluğu çekmemesi içindir. Teslim aldıktan sonra kalan meblağ da 60 ay vadeyle ödenecek. Toplamda 7 yıl oluyor. Bununla ilgili protokol kesinleşti" diye konuştu.


 

İLGİLİ HABERLER

Samsun dünyaya uçaksavar satacak
Fındık fiyatları ne kadar? 24 Şubat 2021 Çarşamlba il il güncel fındık fiyatları
Fındık fiyatları ne kadar? 23 Şubat 2021 Salı il il güncel fındık fiyatları
Samsun'da 3 bin 500 esnaf başvuru yapmadı
Fındık fiyatları ne kadar? 25 Şubat 2021 Perşembe il il güncel fındık fiyatları