Haberlerİstanbul haberBaşakşehirli çocuklar kitap okuyarak kazanacak

Başakşehirli çocuklar kitap okuyarak kazanacak

Başakşehirli çocuklar kitap okuyarak kazanacak

Başakşehirli çocukların dijitalleşen dünyada kitaplarla daha fazla vakit geçirmesi için yola çıkan Başakşehir Belediyesi, "oku, anla, kazan" projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında bilgievlerindeki kütüphanelerden yararlanan ve en az 4 kitap okuyan çocuklara, her ay sürpriz hediyeler verilecek.


Başakşehirli çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırma çalışmalarını sürdüren Başakşehir Belediyesi, "oku, anla, kazan" projesini hayata geçirdi. Projeyle birlikte 8-15 yaş arasındaki Başakşehirli kitap kurtları, ilçe genelinde bulunan ve 100 bine yakın kitap bulunduran 10 bilgi evindeki kütüphanelerden aldıkları kitapları teslim ederken bir form dolduracak.

Her ay en az 4 kitap okunması gerekiyor
İçerisinde kitabı okuyanların bileceği standart soruların yer aldığı formlardan bir ay içerisinde en az 4 adet teslim eden çocuklar değerlendirmeye alınacak. Dijitalleşen dünyada kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istenilen çocuklara her ay sürpriz hediyeler verilecek.

Proje bir yıl boyunca devam edecek
Şubat ayı itibariyle başlayacak "oku, anla, kazan" projesi bir yıl boyunca devam edecek. Proje ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Başakşehir Belediyesi, pandemi döneminde evde kalan çocukları neşelendirerek mutluluklarına ortak olmayı da hedefliyor.
Başakşehirli kitap kurtları, ilçe genelindeki Akif İnan, Altınşehir, Bahçeşehir, Cemil Meriç, Cevdet Kılıçlar, Güvercintepe, Necdet Yıldırım, Şahintepe, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz ve Fenertepe bilgievlerinde kitaplarına ulaşabilecek.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da bu mahallelere giriş çıkış yasak
Samsun B.B. Başkanı Demir: Yüzde 22'si tamamlandı
Samsun'da otele hap baskını
Samsun'da yükseklere kar, kıyıya yağmur bekleniyor
Samsun'da ceza yağdı