HaberlerMuğla haberMilas'ta 7 bin 105 öğrenci Pazartesi günü eğitime başlıyor

Milas'ta 7 bin 105 öğrenci Pazartesi günü eğitime başlıyor

Milas'ta 7 bin 105 öğrenci Pazartesi günü eğitime başlıyor - Muğla haber

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan köy okullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, tüm hazırlıklarını yaptıklarını belirterek, "Özel Okullarımız ve Beçin İlk-Ortaokulu ile birlikte toplam 61 okulum


Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Pazartesi günü başlayacak olan 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Köy okullarında tüm sınıflarda yüz yüze eğitimin başlayacağını belirten Bal, "Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 51 kırsal mahalle, şehir merkezinde olup da seyrek yerleşim yerlerindeki Özel Okullarımız ve Beçin İlk - Ortaokulu ile birlikte toplam 61 okulumuz yüz yüze eğitime hazır hale getirildi. 3840 ilkokul ve 3267 ortaokul olmak üzere toplam 7105 öğrencimiz öğrenime başlayacak. Ayrıca anaokullarımız da 15 Şubat 2021 tarihinde tam gün olarak açılacak" dedi.
Salgın dolayısıyla okullarda eğitim öğretim öncesi alınan önlemlere de değinen Bal, "Okullarımızda salgın tedbirleri alınmış olup eğitim öğretime hazır hale getirildi. Temizlik, dezenfektan ve maske gibi tüm hijyen malzemeleri müdürlüğümüz tarafından okullarımıza dağıtıldı. Sınıf mevcutları 15 öğrenciyi geçmeyecek şekilde sınıf oturma planları ve dönüşümlü ders planları ile ilgili düzenlemeler yapıldı" dedi.
Öğrencisini bu süreçte okula göndermek istemeyen velilerin durumlarına da açıklık getiren Bal, "Bununla birlikte, isteyen velilerimiz okullarımıza beyan etmek koşuluyla öğrencimizin yüz yüze eğitime katılamayacağını bildirebilecek. Öğrencimiz bu durumda devamsız sayılmayacak ancak müfredattan sorumlu olacak ve uzaktan eğitime devam edecek.1 Mart 2021 tarihinden itibaren ise ilkokullarımızda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitim başlayacak. 8'inci ve 12'nci sınıflarımızda da seyreltilmiş tam zamanlı yüz yüze eğitime başlanacak. Ayrıca özel gereksinimli öğrencilerimiz için Özel Eğitim Okul ve Sınıflarımız da açılacak" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yeni aldığı otomobili tırın altında can verdi

Yeni aldığı otomobili tırın altında can verdi

Otobüs yanlış yola girdi, Samsun yolcuları mahsur kaldı

Otobüs yanlış yola girdi, Samsun yolcuları mahsur kaldı

Samsun'da hastanede hastaya tecavüzden 20 yıl ceza aldı... Yakalandı

Samsun'da hastanede hastaya tecavüzden 20 yıl ceza aldı... Yakalandı

Jandarma yakalamasa Samsunluyu kandıracaklardı

Jandarma yakalamasa Samsunluyu kandıracaklardı

İstanbul Evden Eve Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat