HaberlerTahran haberİran Cumhurbaşkanı Ruhani: "AB yaptırımlar karşısında net pozisyon almalı"

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "AB yaptırımlar karşısında net pozisyon almalı"

İran Cumhurbaşkanı Ruhani:

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran yönetiminin nükleer anlaşmadan yana olduğunu belirterek, "Bu konuda AB'de net bir pozisyon almalı ve nükleer anlaşmaya sahip çıkmalıdır" dedi.


İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ruhani, nükleer anlaşma ve AB ülkeleri ile ilişkiler konusunda gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, "Nükleer anlaşma diplomasi şansını artırdı ve bize bu imkanı sağladı. Bununu yok olmasına izin vermemeliyiz" ifadesini kullandı.
AB'den ABD yaptırımlarına karşı net bir pozisyon almasını isteyen Ruhani, nükleer anlaşmadan yana olduklarını belirterek, "Bu konuda AB'de net bir pozisyon almalı ve nükleer anlaşmaya sahip çıkmalıdır" dedi.
AB ile terör örgütlerine karşı mücadelede işbirliğine hazır olduklarını vurgulayan Ruhani, "Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden sonra bölgede DAEŞ tehlikesi arttı ve yabancı askerlerin varlığı da endişeye neden oluyor. Artan terör tehdidine karşı işbirliğine hazırız" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Yıldız: "Hocalı'da katledilen kardeşlerimizi unutmayacağız"
Rus diplomatların Kuzey Kore'den dönüş anları gündem oldu
Arnavutluk'ta selden zarar gören çiftçilerin imdadına TİKA yetişti
Biden'ın CIA Direktörü adayı Burns, Çin'i "otoriter düşman" olarak nitelendirdi
Milletvekili Arvas: "Yer altı kaynaklarımızdan yararlanma vaktimiz gelmiştir"