HaberlerSamsun haberİlkadım Başkanı Demirtaş: Kampanyamız Türkiye'ye yayılıyor

İlkadım Başkanı Demirtaş: Kampanyamız Türkiye'ye yayılıyor

İlkadım Başkanı Demirtaş: Kampanyamız Türkiye'ye yayılıyor - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen küçük esnafa destek verilmesi için başlattıkları kampanyanığn tüm ülkeye yayıldığını söyledi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın yaşamını kaybetmesine neden olan korona virüs (Covid-19) salgınının Türkiye'de de birçok sektörü olumsuz etkilediğini, virüsün yayılımının azaltılması adına alınan yeni tedbirlerle birlikte bazı iş yerlerinin kapandığını ve süreçten en çok küçük esnafın etkilendiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'esnafına sahip çık kampanyası' ile esnaf için umut olmaya çalıştıklarını söyledi. Kampanyanın kısa sürede ülke geneline yayıldığını ve diğer STK'ların da destek vermesi ile küçük esnaftan alışveriş yapılması yönündeki çağrıların olumlu cevap bulduğunu belirten Başkan Demirtaş, Zabıta Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla ilçenin dört bir yanına 'Alışverişini yerel esnafından yap, esnafına sahip çık' afişlerini astıklarını ifade etti.

ESNAFIMIZI YAŞATALIM
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Esnafların pandemi sürecinde alınan tedbirler nedeniyle zor bir süreçten geçiyor. Özellikle küçük esnaflarımız bu süreçte mağdur oldu. Biz de başlattığımız kampanya ile İlkadım halkından destek bekliyoruz. Kısıtlamaların sürdüğü bu günlerde halkımız tüm ihtiyaçlarını yerel esnaflardan karşılasın, yoksa her zaman yüz yüze baktığımız, kara günde yanımızda olan esnafımızı yaşatamazsak, kaybolup gidecekler. Bu kampanyamızı ilçemizden Türkiye'ye yayılıyor. Bunun öncüsü olmaktan da gurur duyuyoruz. Herkesi kendi yerel esnafından alışveriş yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu.