HaberlerSamsun haberBURUN DOLGUSU İLE AMELİYATSIZ BURUN DÜZELTME İLE İSTENEN BURUN ŞEKLİNE KAVUŞ

BURUN DOLGUSU İLE AMELİYATSIZ BURUN DÜZELTME İLE İSTENEN BURUN ŞEKLİNE KAVUŞ

BURUN DOLGUSU İLE AMELİYATSIZ BURUN DÜZELTME İLE İSTENEN BURUN ŞEKLİNE KAVUŞ

Kişide kalıtımsal ya da kaza ve yaralanmalara bağlı olarak burun görünümü kişinin yüz yapısı ile orantılı olmayabilir.

Estetik olarak güzel görünmeyen bir burun yapısı kişiyi sosyal ve iş hayatında olumsuz olarak etkileyebilir.  Burun şeklini beğenmeyen kişiler için, kişiye uygun olarak yapılan dolgu uygulamaları ile problemli bölge kesi izi ve cerrahi müdahale olmadan düzeltilebilir.

Burun dolgusu prosedürü sayesinde iyileşme sürecinde ağrı ya da komplikasyonlar olmadan rahat ve kısa bir sürede burunda değişiklikler yapılabileceğini söyleyen Quartz Klinik doktorları burun dolgusu prosedürünü anlatıyor;

Neden Burun Dolgusu Tercih Edilir?

Cerrahi herhangi bir işlem yapmadan ya da burunda kesi izi meydana gelmeden burun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Burun dolgusunda hedef hyaluronik asitin kişiye özel oranda kullanılmasıyla estetik bir burun yapısı ortaya çıkarılmasıdır. Herhangi cerrahi bir işleme gerek kalmadan rahat bir şekilde yapılan operasyon ile en az bir yıl boyunca düzgün ve estetik burun yapısına sahip olabiliyor. Eğer istenirse dolgu tekrarı ile bu süre uzatılabilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi burun dolgu uygulamalarında da dezenfeksiyon ve sterilizasyon çok önemlidir. Burun dolguları hyaluronik asit kullanılarak yapılır. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı insan sağlığı için güvenilir olan bu dolgular ile burun kemiğindeki şekil bozuklukları çok rahat bir şekilde düzeltilebiliyor.

Öncelikle anestezi etkili krem burunda hekimin belirlediği yere uygulanır ve alanın uyuşması beklenir. Kullanıma hazır halde bulunan dolgu ile hekimin belirlediği noktalardan belirli oranda enjekte edilir. Uygulamadan sonra bastırmadan parmak uçlarıyla yapılan masaj sonrasında dolgunun yayılması ve orantılı olması sağlanır.

BURUN DOLGUSU İLE AMELİYATSIZ BURUN DÜZELTME İLE İSTENEN BURUN ŞEKLİNE KAVUŞ

Burun Dolgusu Uygulaması İle Burun Yapısındaki Ne Tür Problemler Düzeltilebilir?

  • Aileden kalıtsal yollarla geçen burun kemiğinin fazlalığı
  • Burun yapısının çıkıntılı olması,
  • Burun yapısının öne ve aşağıya doğru gelmesi durumunda,
  • Kaza ya da yaralanmalardan dolayı burunda oluşan hasar ve asimetrilerde
  • Burun yapısının daha sert ya da soft görünmesi ihtiyacında, burun dolgusu uygulaması ile burun yapısı rahatlıkla düzeltilebiliyor.

Burun Dolgusu Uzun Süren Bir Uygulama Mıdır?

Burun dolgusu uygulaması sanılanın aksine uygulanması hızlı olan bir işlemdir. 15-20 dakikada burun eğriliğinden kurtulmak mümkündür. Uygulama yapıldıktan kısa bir süre sonra burundaki pozitif değişme gözle görülebilir.

Burun Dolgusu Yapıldıktan Sonra İyileşme Süreci Hakkında

Hyaluronik asit ile burun dolgusu işlemlerinde uygulama alanında şişlik görülmesi normaldir. Ancak bu şişlik rutin hayata dönmeyi engellemez. Kısa süren uygulama süresinden sonra iş hayatına ya da sosyal yaşantıya kolaylıkla dönülebilinir. Şişliğin inmesi 24 ile 48 saat arasında sürebilir. Bu süreçte bol su ve sıvı takviyesi ile oluşan ödem indirilebilir. Uygulama sonrasındaki 2 gün biraz daha kalın bir yastıkla yatması tavsiye olunur.

Burun Dolgusu Kalıcılığı Olan Bir İşlem Midir?

Burun dolgusu diğer dolgu alanları ile karşılaştırıldığında daha uzun süren kalıcılığı olduğu söylenebilir. Burun yapısı mimiksiz ve hareketsiz bir bölge olduğu için yapılan dolgu uygulamalarının ortalama süresi 12-18 ay arasında olur.

BURUN DOLGUSU İLE AMELİYATSIZ BURUN DÜZELTME İLE İSTENEN BURUN ŞEKLİNE KAVUŞ

Burun Dolgusu İşleminde Fiyatlar

Sağlık Bakanlığından onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Burun Dolgusu fiyatları için Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24  nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site:https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook  :@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique