HaberlerSamsun haberUsta: Samsun Büyükşehir'deki yolsuzluğun üzeri örtülemez

Usta: Samsun Büyükşehir'deki yolsuzluğun üzeri örtülemez

Usta: Samsun Büyükşehir'deki yolsuzluğun üzeri örtülemez - Samsun haber

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluğun üstünün örtülemeyeceğini söyledi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti Genel Merkezinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında Samsun Büyükşehir Belediyesinde yaşanan yolsuzluk hakkına değerlendirmelerde bulundu.

BAŞKAN DEMİR'E EN YAKIN

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde, başkana en yakın daire başkanlarından birisi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. iş yerinde milyonlarca lira değerinde avro, TL, altın, çekler ve tapularla yakalandığını belirten Usta, "Şu an kendisi tutuklu. Ama burada iddianamenin hala niye hazırlanmadığı hususunu bir kez daha gündeme getirmek istiyorum" dedi.

ÜZERİ ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILMASIN
Bu tür meselelerin kamu vicdanında çok önemsediğini belirten Usta, "Samsun yerel medyası çok önemsiyor. Bizimde dile getirmemizden sonra ulusal ölçekte de artık takip edilen bir konu haline gelmiştir. Bu iddianamenin gecikmeden, bir an evvel ortaya konulması lazım. Kimse bu işin üzerini kapatmaya çalışmasın" dedi.

SİZ DEVLET MİSİNİZ?
AK Parti Samsun İl Başkanının konuyla alakalı inceleme başlattığını belirten Usta, "siz devlet misiniz de inceleme başlatıyorsunuz?" dedi.
İçişleri Bakanlığının herhangi bir soruşturma başlatmadığını vurgulayan Usta, "Eğer muhalif bir belediyede bunun ellide biri kadar bir olay olmuş olsaydı, İçişleri Bakanlığı bütün müfettişleri oraya yığardı. "Ama henüz İçişleri Bakanlığı henüz soruşturma başlatmış ve bir müfettiş göndermiş değil" dedi.

BENİ SİNDİRMEYE ÇALIŞIYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in kendisini sindirmeye çalıştığını belirten Usta, konuyu şu şekilde açıkladı: "Şehidimizle aynı mezarlığa defnedilmek istenen aileden 20 bin TL zamlı tarifeden ücret alan Büyükşehir Belediye Başkanı girişimlerimiz ve oluşan kamuoyu sonucu bu parayı iade etmişti."
Bu konuları gündeme getirmesi sonucunda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in itibarını zedelediği için manevi tazminat davası açtığını söyleyen Usta, "İtibarını düşünen bir büyükşehir belediye başkanı şehit ailesine o muameleyi yaparken itibarını düşünecekti. O gün itibarını düşünmeyen, o gün itibardan bahsetmeyen, büyükşehir belediye başkanı, biz bu konuyu kamuoyu gündemine getirdik ve şehit ailesinin hakkını koruduk diye mi itibarı zedelendi? "Bunu konuyu milletin takdirine bırakıyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Ereğli köylerindeki sorunlar incelendi
Ereğli köylerindeki sorunlar incelendi
AK Parti Sosyal Politikalarda Cemal Bekle ile devam dedi
AK Parti Sosyal Politikalarda Cemal Bekle ile devam dedi
Safranbolu'da MHP İlçe Teşkilatı Ramazan kumanyası dağıttı
Safranbolu'da MHP İlçe Teşkilatı Ramazan kumanyası dağıttı
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Viyana'daki görüşmelerde önemli ilerleme sağlandı
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Viyana'daki görüşmelerde önemli ilerleme sağlandı
Aydemir TBMM'de Erzurum değerlerini paylaştı
Aydemir TBMM'de Erzurum değerlerini paylaştı