HaberlerSamsun haberSamsun B.B. Başkanı Mustafa Demir'den 23 Nisan Mesajı

Samsun B.B. Başkanı Mustafa Demir'den 23 Nisan Mesajı

Samsun BB Başkanı Mustafa Demir'den 23 Nisan Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Mesaj yayımladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Mustafa Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk halkının ulusal egemenlik ve bağımsızlık yolundaki dönüm noktası olmuştur. Milli iradenin nihai zaferi olarak kurulan mecliste "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyerek haykıran aziz milletimiz, bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuştur.

1920 tarihi, bir egemenlik meşalesi olmakla beraber demokrasinin en önemli atılımıdır. Zaferin sadece cephede kazanılabileceğini kabul etmeyen Mustafa Kemal Atatürk, milletin iradesinin üstünlüğünü hayata geçirmiştir.

23 Nisan, dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olmakla beraber bir umut, bir gelecektir. Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Çünkü yaşadığı toplumu geleceğe aktaracak olan bugünün çocuklarıdır.

Bizler dünyada eşi benzerine çok nadir rastlanan bir mazinin emanetçileriyiz. Hürriyet uğruna çetin mücadele vererek kazanılan bu zaferi her yönüyle gelecek nesillere aktarmalı; cumhuriyetimizi, vatanımızı, birlik ve beraberliğimizi koruyarak daha güçlü bir Türkiye inşa etmeliyiz.

Bu düşünceler içerisinde, Milli Mücadele'nin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha yâd ediyorum. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum."

 

 

İLGİLİ HABERLER

Yeni aldığı otomobili tırın altında can verdi

Yeni aldığı otomobili tırın altında can verdi

Samsun'da hastanede hastaya tecavüzden 20 yıl ceza aldı... Yakalandı

Samsun'da hastanede hastaya tecavüzden 20 yıl ceza aldı... Yakalandı

Samsun'da mangal kazası: Biri ağır iki yaralı

Samsun'da mangal kazası: Biri ağır iki yaralı

Samsun'da polis denetimde, vatandaş isyanda

Samsun'da polis denetimde, vatandaş isyanda

Samsun'da patpat kazası: 1 yaralı

Samsun'da patpat kazası: 1 yaralı