HaberlerKastamonu haberTekvando ve Kick Boks antrenmanlarını eve taşıdılar

Tekvando ve Kick Boks antrenmanlarını eve taşıdılar

Tekvando ve Kick Boks antrenmanlarını eve taşıdılar - Kastamonu haber

Kastamonu'da sporcular, korona virüs tedbirleri sebebiyle salonların kapalı olmasından dolayı Tekvando ve Kick Boks antrenmanlarını online olarak evden yapmaya başladı.


Kastamonu Erişen Spor Kulübü Antrenörleri Murat Şengül ve Reyhan Şengül, korona virüs tedbirlerinden dolayı sporcuları ile bir araya gelemedikleri için, Tekvando ve Kick Boks antrenmanlarını telekonferans yöntemiyle yaptırmaya başladı.
Kastamonu'da korona virüs salgını sonrası salon çalışmalarına ara vermek zorunda kalan Antrenörler Murat Şengül ve Reyhan Şengül, çareyi sporcularına online antrenman yaptırmakta buldu. Bilgisayar üzerinden sporcularıyla bağlantı kuran antrenörler, neler yapmaları gerektiğini sporcularına aktardı.
Haftada 3 gün yaklaşık 35 sporcuyla online antrenman yapan antrenörler, sporcularının verilen görevi yerine getirip getirmediğini de aynı şekilde bilgisayardan takip ediyor.

"Antrenmanlarımızı evde yapıyoruz"
Kastamonu Erişen Spor Kulübü Antrenörleri Murat Şengül ve Reyhan Şengül, yaptıkları açıklamada, "Sporcularımız salgın sürecinden olumsuz etkileniyor. Ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu bu zor dönemde devletimizin çağrısına uyarak, biz de sporcularımızla evde kalıyoruz. Bu dönemi sorunsuz atlatmak istiyoruz. Evde bulunduğumuz dönemde sporcularımızın antrenmansız kalmaması, daha zinde şekilde bu sıkıntılı süreci atlatmaları için telekonferans yöntemiyle çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah bu süreci atlattığımızda, formda bir şekilde normal antrenmanlara tekrar başlayacaklar. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da güzel başarıları tekrar edeceğiz. Şimdilik sporcularımızla birlikte, 'Evde kal Türkiye' diyoruz ve antrenmanlarımızı evde yapıyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Devler Ligi'nde ilk finalist Manchester City

Devler Ligi'nde ilk finalist Manchester City

Anadolu Efes'in Final-Four'daki rakibi CSK Moskova

Anadolu Efes'in Final-Four'daki rakibi CSK Moskova

Chelsea finalde

Chelsea finalde

Bakan Kasapoğlu: "Final-Four'a kalan Anadolu Efes'i tebrik ederim"

Bakan Kasapoğlu: "Final-Four'a kalan Anadolu Efes'i tebrik ederim"

Bakan Kasapoğlu'undan Anadolu Efes'e fotoğraflı tebrik

Bakan Kasapoğlu'undan Anadolu Efes'e fotoğraflı tebrik