HaberlerSamsun haberHazırlıklar 19 Mayıs için ama burası Samsun değil

Hazırlıklar 19 Mayıs için ama burası Samsun değil

Hazırlıklar 19 Mayıs için ama burası Samsun değil

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkış ve İstiklal mücadelesini başlattığı tarih olan 19 Mayıs için yapılan hazırlıklar için 'Samsun 19 Mayıs'a hazırlanıyor' başlığını atmak isterdik ama bu güzellik maalesef Samsun'dan değil

19 Mayıs demek Samsun demek. Ama Samsun'da kent yöneticilerinin ilgisizliği, heyecansızlığı veya Atatürk karşıtlığı nedeniyle hiç bir olağanüstü çalışma görülmezken; Samsunluları kıskandıracak görüntü Antalya Muratpaşa'dan geldi. 

Hazırlıklar 19 Mayıs için ama burası Samsun değil
İşte o haber...
Muratpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için kutlamanın hazırlıklarını tamamladı. Bir yandan Antalya'nın en işlek caddelerinden Tekelioğlu'nda apartmanlar dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılırken diğer yandan 19 Mayıs'ta tarihi Kaleiçi Yat Limanı'ndan denize açılan teknelerle ilgili çalışmalar da son kez gözden geçirildi.

Başkan Uysal, 19 Mayıs 1919'da başlayan ulusal kurtuluş mücadelesinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başarıya ulaştığını belirterek 'Dünya Savaşı'nın yıkıntılarının ardından milletçe yeniden var olduk. Bu nedenle bu tarih, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız çok önemli' dedi.

Hazırlıklar 19 Mayıs için ama burası Samsun değil
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102'nci yıl dönümünde 19 Mayıs Çarşamba günü, saat 17.45'te Kaleiçi Yat Limanı'ndan 30 teknenin kutlamalar için yola çıkacağını belirten Başkan Uysal, 'Bütün teknelerimizi birer Bandırma Vapuru gibi düşüneceğiz. Doğu istikametinde yol alacağız. Ziya Gökalp Kent Parkı hizasında, Deniz Yüze Kafemizin hizasında saat 19.19'da İstiklal Marşı'mızı söyleyeceğiz' diye konuştu. 19 Mayıs heyecanı paylaşmak isteyen ilçe sakinlerinin güvenlik önlemleri ve maske-mesafe kurallarını dikkate alarak falez bandından etkinliğin parçası olabilecekleri belirtildi.