HaberlerSamsun haberAK Parti Samsun'dan Filistin'e yardım eli

AK Parti Samsun'dan Filistin'e yardım eli

AK Parti Samsun'dan Filistin'e yardım eli

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 'Filistinli kardeşlerimize destek için Kızılay tarafından 'Filistin yaralı, uzat elini' adıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Samsun İl Teşkilatımızın desteğinin yanı sıra belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, Mayıs ayı huzur haklarını bağışladı' dedi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Filistin'e yardım eli uzattıklarını açıkladı. İsrail'in Filistin topraklarında özellikle de Mescid'i Aksa'nın bulunduğu Kudüs ve Gazze'de yıllardır saldırganlığının devam ettiğini belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "İsrail'in saldırganlığını telin ediyorum" dedi.

AMBULANS GÖNDERİYORUZ

Gözünü yeni açmış bebeklere, çocuklara, kadınlara, topraklarını ve evlerini korumaya çalışan insanlara ağır silahlarla saldıran İsrail'in bu zalimliği karşısında Filistin halkını yalnız bırakmayacaklarını belirten Aksu, şunları söyledi: "İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de yaşanan acil tıbbi destek ihtiyacı noktasında harekete geçtik. Filistinli kardeşlerimize destek için Kızılay tarafından 'Filistin yaralı, uzat elini' adıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Samsun İl Teşkilatımızın desteğinin yanı sıra belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, Mayıs ayı huzur haklarını bağışladı. Kızılay aracılığıyla Filistin'e bir ambulans gönderiyoruz. Vatandaşlarımız da, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868'e FİLİSTİN yazıp göndererek mesaj başına 10 TL ile Filistinli kardeşlerimize destek olabilir."