HaberlerSamsun haberBriket Makinası Üretiminde İbar Makine Lider

Briket Makinası Üretiminde İbar Makine Lider

Briket Makinası Üretiminde İbar Makine Lider

Briket makinesi briket harcının kalıplara dökülmesi ile vibrasyon ve pres sayesinde briket üreten makinedir.  

Briket makinesi üretiminde için sadece kum, çimento, mıcır, çakıl, taş tozu ve su gibi hammaddeler gerekir. Briket makinesi kum ve çimento birleşiminde elde edilmiş harcın sıkıştırılmasıyla çeşitli kalıplar ile  şekillendirmede kullanılır.  

Genellikle briket, kaplama yapı malzemesi olarak kullanılır. Beton bloklar olarak kullanılır. Briket   yapıların kullanım alanları ve ihtiyaçlarına göre   sağlamlık sağlar. Yapı işlerinde dökme kalıptan geçirilerek  tuğlaların arasında geçiş yapar. Yük taşıma  olmayan yerlerde kullanıma uygundur.  

Briket Makinesi Ve Briket Üretimi Kullanım Alanları Nelerdir?

Briket, duvar yapımında sıklıkla kullanılır. İçeriğinde sadece  pozma ve su bulunur. Ses ve ısı yalıtımı için nem ve malzeme dengesi sağladığından tercih edilir. Briketler dış  bölme, bahçe duvarlarında kullanılır. Ayrıca, bacalar, pencereler ve asmolen döşemelerde kullanılır. Tarım ve hayvancılık amaçlı da duvarlarda kullanılır.

Bütün inşaatlarda, evlerin, işyerlerinin ve diğer konutların çatı yapımında kullanılır, Sıvaya ihtiyaç bulunan bazı duvarlarda ve diğer çeşitli duvarlar
taşıyıcı görevi görmeyen duvarlarda briket kullanılır. Bahçelerin duvarlarının çekimlerinde kullanılır. Döşeme alanında ve işlemlerinde kullanılır. Briket Makinası çeşitli depolarda sıva ve duvar inşasında kullanılır

İbar Makina Briket Makinesi Ve Briket Özellikleri

Özellikle tercih edilen kullanım alanı inşaat sektörüdür. Briketler genellikle dış duvarlarda, bölme duvarlarda, bahçe duvarlarında, bacalarda, pencerelerde, asmolen döşemelerde, tarım ve hayvancılık amaçlı kullanılan yapıların duvarlarında kullanım alanı bulurlar.

Genellikle taşıyıcı özelliği bulunmayan duvarlarda kullanılır.Briket makinesi kullanım alanlarına göre avantajları vardır. Diğer yapı  malzemelerinde daha az bütçeye sahip olmasından dolayı tüm yapı işlerinde kullanılır.

Briket Makinesinin Kullanım Alanları

Yüksek ısı yalıtımı özelliğine sahip olduğundan, duvar kalınlıkları ayarlanabilecek şekilde kullanılabilir. Donma ve çözülme direnci yüksek olduğundan sıva, beton yapımı gibi işlerde kullanılır. Ses yalıtımı emici özelliği  olduğundan döşeme gibi alanlarda kullanılır. Isı iletkenliği yüksek yerlerde ve  ısı yalıtımında kullanılır.

Basınca dayanıklı yapısından dolayı tüm alanlarda kullanılabilir. Dolgulu, dolgusuz yapılarak her alanda kullanılır. Briket tüm inşaat ve yapı sektöründe kullanılan  endüstriyel üründür.  Şehirleşme sonucunda ve inşaatların artması ile briketlere talep de artış sağlıyor.

Briket Makinesi Çeşitleri Nelerdir?


İbar Makina briket makineleri  hızlı ve verimli işlem görüp farklı boyutlarda briket üretebilir. Farklı fabrikalarda tercih edilir ve buna göre  sabit ve mobil makineler imal ediliyor. Briket makineleri genellikle takım halindedir. Beton karıştırıcı taşıma sistemleri ile birlikte üretilir. Briket makinesi çeşitleri, otomatik briket makinesi, yarım otomatik briket makinesi, manuel briket makinesi, yürüyen briket makinesi, otomatik briket makinesi şeklindedir.

Bu makineler farklı üretim kapasitelerine sahip briket üretebilen makinelerdir. Yarım otomatik briket makinesi hidrolik sistemlerin kumanda kollarıyla kontrol edilen makinelerdir. Manuel briket makinesi makinede bütün hareketlerin manuel olarak yapılması işlemini görür.  Vibratör elektrik ile işlem sağlar. Su, kum, çakıl, kırılmış taş ve agrega gibi  beton bileşenlerinde stoklanan malzemelerdir. Ayrıca bu malzemelerin karışmasıyla, hazır beton üretiminin gerçekleşip transmikserlere dolum yapılan tesislerebeton santrali deniliyor.

Briket Makinesi Ve Diğer Ekipmanları  

Beton santralleri, beton  içeriğinde olan malzemeleri karıştıran,  kontrol eden ve taşıyan uygulama çeşididir. Mekanik, elektronik, pnömatik hidrolik gibi ekipmanlardan oluşur. Beton boru makinesi  yeraltı sisteminde kullanılır  yeraltında kullanılmak üzere çeşitli ölçülerde beton borular bulunur.

Beton borular makine  her türlü büyüklükte ve uzunlukta beton boru kalıp değişim  dökülebilir. Beton boru makinesi ile üretilen beton borular yeraltında uzun yıllar kullanılabilme özelliğindedir. Beton borularda, dışa sızma ve dıştan içe madde alma asla oluşmaz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da kavşak kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Samsun'da kavşak kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Samsun'da cinayete 15 yıl hapis

Samsun'da cinayete 15 yıl hapis

Anne ve oğlu evde ölü bulundu

Anne ve oğlu evde ölü bulundu

Samsun'da cami duvarından demir çubuğun üzerine düştü

Samsun'da cami duvarından demir çubuğun üzerine düştü

Samsun'da patpat devrildi: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da patpat devrildi: 1 ölü, 1 yaralı