HaberlerSamsun haberDoğru Güneş Gözlüğü Seçimi

Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi

Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneş gözlüğü takmak her ne kadar stil ve tarz simgesi olarak görülse de bundan çok daha fazlasını ifade eder. Göz sağlığınız için güneş gözlüğü seçiminde stil ve tarzdan ötesine odaklanmalısınız.

Ultraviyole ışınların zararları sandığınızdan çok daha fazladır. Birçok göz hastalığının altında yatan neden ultraviyole ışınlara çok fazla maruz kalınmasıdır. Yani sağlık açısından yüzde 100 ultraviyole önleyici güneş gözlüğü almak şarttır. Şimdi aklınıza sağlıklı ve kaliteli gözlüklerin çok pahalı olduğu gelebilir. Ama merak etmeyin. Yüksek kalitede yüzde 100 koruma sağlayan üstelik trend tasarımlarla çok şıkkadın güneş gözlüğü modelleri için Eye Connection koleksiyonlarına bakabilirsiniz.

Markanın geniş ürün seçenekleri arasında kendinize ve sevdiklerinize hem kaliteli hem de şık tercihler yapabilirsiniz. Her zaman cazip fiyatlarla ürünlerini sunan Eye Connection başarılı bir yerli marka olarak güneş gözlüğünde farkını belli eder.

Doğru Güneş özlüğünü Seçmek İçin İşinize Yarayacak İpuçları

Doğru güneş gözlüğünün her şeyden önce yüzde 100 UV korumalı olması gerektiğini unutmamalısınız. Polarize özelliği de yansımayı önleyerek daha net görüş sağlar. Bu iki kesin faktöre dikkat ederek aşağıdaki ipuçlarını değerlendirebilirsiniz;

  • Güneş gözlüğü şekli yüz şeklinin tam tersi olmalıdır.
  • AHA oranı büyük gözlükler UV ışınlarını daha iyi engeller.
  • Polarize camlar parlamayı önlediğinden tercih edilmelidir.
  • Daha koyu renkte camlar daha yüksek koruma sağlamaz.
  • Gözlük rengi UV korumasında etkili değildir.
  • Güneş gözlüğünün kaliteli, sağlıklı ve tarz olması için çok pahalı olması gerekmez.
  • Hafif ve dayanıklı çerçeve her zaman daha iyidir.
  • Zamansız şıklığa sahip klasik modeller her zaman trend olur.
  • Cam rengini size iyi gelen bir renk olarak belirleyebilirsiniz.

Güneş Gözlüğünde Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Gözlük camının rengi UV koruma kalitesini etkilemeyecek olsa da aktivite türleri ve koşulları için ideal renkler tercih edilebilir. Gri renk tonu renkleri bozmadan görüşü koyulaştıran, çok amaçlı iyi bir renk tonudur. Yeşil renk tonları çok yönlüdür rahat ve ferah hissettirir.

Kahverengi tonları kontrastı artırır ve derinlik algısı gerektiren spor aktiviteleri için iyidir. Pembe tonları yol görünürlüğünü iyileştirir ve yüksek oranda kontrast sağlar. Bu tonların göz yorgunluğunu azalttığı için uzun süreli kullanıma uygun olduğu düşünülür. Gri, kahverengi, pembe ya da mavi gibi farklı renklerde kadın güneş gözlüğü modellerini Eye Connection markasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kaliteyi ve şıklığı ucuza almak için markanın ürünleri size aradığınız fırsatı sunar. Sürekli koleksiyonlarını yenileyen Eye Connection markası kadın güneş gözlüğü modellerinde geniş seçenek alternatifi ile aradığınızı kolayca bulmanıza imkan verir.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da vatandaşın UFO heyecanı

Samsun'da vatandaşın UFO heyecanı

Samsun'da inşaattan düşen işçi kurtarılamadı

Samsun'da inşaattan düşen işçi kurtarılamadı

Komiser Yardımcısı Samsun'da toprağa verildi

Komiser Yardımcısı Samsun'da toprağa verildi

Samsun'da 'Yok Artık' dedirten yetkisiz engelleme

Samsun'da 'Yok Artık' dedirten yetkisiz engelleme

Samsun'da doktora yumruklu saldırı

Samsun'da doktora yumruklu saldırı