HaberlerSamsun haberMeme Büyütme Estetiği Nedir

Meme Büyütme Estetiği Nedir

Meme Büyütme Estetiği Nedir

Meme estetiğinin bozulması kadınlarda meme büyütme için en geçerli sebeptir. 

Meme büyütme, kadınlarda meme boyutundan memnun olmayan ve boyutunu büyütmek isteyenler için özel olarak yapılan bir estetik operasyondur. Kadın vücudunda estetik bir görünüş ortaya çıkarmak için müdahale edilmesi istenen bölgelerden bir tanesi de göğüs bölgesidir.  Çevresel faktörler ya da genetik durumlara göre meme boyutları küçük olabilir. Kadınlarda orta yaşlardan itibaren meme büyütme ameliyatı tercih edilebilir.

Türkiye coğrafyası incelendiğinde kadınlarda kalça ve omuzların geniş yapıda olmasına karşın göğüs boylarının küçük olduğu biliniyor. Ülkemizde kadınların önemli bir bölümü orta yaşlardan itibaren meme büyütme estetiğine başvuruyor. Meme kanseri oluşma riski olan kişiler de meme büyütme operasyonlarına başvurabiliyor. Bu işlemde memeler hacim olarak desteklenebilir, germe ve şekillendirme gibi işlemler de yapılabilir.

Meme Büyütme Kimler İçin Uygundur?

Meme estetiğinin bozulması kadınlarda meme büyütme için en geçerli sebeptir.  Meme estetiği doğrudan ya da dolaylı olarak bozan durumlarda meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Bu durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Kadınlarda yaşın ilerlemesine bağlı memelerin sıkı yapısını kaybederek bağ dokuların zayıflamasıyla sarkması
  • Meme hacminin genetik özelliklerden dolayı az olması
  • Memelerin ikisinde ya da bir tanesinde gelişim sorunları yaşanması
  • Hızlı kilo alıp verme ya da hormon dengesinin bozulmasına bağlı meme görünümünde bozulmalar yaşanması
  • Kadınların meme kanseri geçirmiş olması gibi durumlardır.

Kadınlarda meme estetiğini bozan her sebep karşısında meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme için kalıcı veya geçici bazı yöntemler kullanılabilir.  Kadınların mevcut sorunu, talepleri ve doktorun görüşü kullanılacak yöntemde belirleyicidir.

Meme büyütme yöntemleri şöyledir;

Yağ Enjeksiyonu:Memelerini hacim olarak dolgun göstermek isteyenler yağ dokuları ile bunu başarabilir. Kadınların vücudunun farklı bölgesinden alınan yağ dokuları özel bir işlemden geçirildikten sonra meme bölgesine enjekte edilerek istenen büyüme sağlanabilir. Son derece basit bir prosedürdür.

Dolgu Enjeksiyonu: Kadınlarda sentetik maddeler ile dolgu işlemi yapılır.  Yağ enjeksiyonundan tek farkı enjekte edilecek maddenin vücuttan alınmamasıdır. Bu uygulamada enjekte edilen madde tamamen vücutla uyumlu zararsız maddelerdir.

Silikon (Protez): Göğüslere kalıcı olarak hacim kazandırmak isteyenler için en temel uygulama protez yani silikon meme uygulamalarıdır. Bu işlemde farkı boyut ve şekillerde göğüs oluşturulabilir. Meme dokusunun altına  istenen özelliklerde protezler yerleştirilebilir.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme büyütme operasyonlarının tamamı basit prosedürlerdir. Hasta genellikle aynı gün taburcu edilir. Protez uygulamalarında sonuç hemen belli olurken diğerlerinde biraz beklemek gerekebilir. Hastanın operasyondan sonra iyileşme sürecinde dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.  Öncelikle hasta protezin ideal pozisyonda kalması için çalışmalıdır.

 İlk dönemlerde  fiziksel aktivitelerden uzak durmak gerekir. Ayrıca  sıcak olan hiçbir uygulama tercih edilmemelidir.  Göğüs bölgesine yapılan operasyonun sonuçlarının olumlu olması için uyku pozisyonu da titiz bir şekilde ayarlanmalıdır. Hasta doktor tarafından verilen özel sütyenleri kullanmalıdır.

Meme Büyütme Fiyatları

Göğüs büyütme fiyatları operasyon türüne göre değişir. Yağ ve dolgu enjeksiyonunda enjekte edilecek bölge genişliği, enjekte edilecek madde miktarı ve yapılacak ekstra işlemler  fiyatları etkiler. Meme büyütme ile birlikte farklı bölgelere de yağ ve dolgu enjeksiyonu uygulanacaksa fiyatlar değişiklik gösterir.

Protez ile meme büyütme fiyatları da protez markasına ve modeline göre değişir. Hastalar tercihlerine göre çok farklı protez şekilleri seçebilir. Protezin türü ve boyutu da fiyatları etkiler. Meme büyütmede fiyat bilgisi için öncelikle hastanın muayene olması gerekir. Dolgu ile yağ enjeksiyonu ve protez uygulamaları arasında ciddi fiyat farklılıkları olmaktadır. Net fiyat bilgisi için muayene olmak doğru olur.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da inşaattan düşen işçi kurtarılamadı

Samsun'da inşaattan düşen işçi kurtarılamadı

Samsun'da mantar toplamaya giden kadın ölü bulundu

Samsun'da mantar toplamaya giden kadın ölü bulundu

Samsun'da denize giren genç boğuldu

Samsun'da denize giren genç boğuldu

Samsun'da 3. kattan düşen çocuk ağır yaralandı

Samsun'da 3. kattan düşen çocuk ağır yaralandı

Samsun'da anne çocuğunu son anda kurtardı

Samsun'da anne çocuğunu son anda kurtardı